poniedziałek, 20 kwietnia 2020 13:59

Komunikat Sanepidu do mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego

 
Komunikat Sanepidu do mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego archiwum redakcji

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, w związku z wyciekiem danych osób objętych kwarantanną, wystosowała komunikat skierowany do mieszkańców naszego regionu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie (dalej: PPIS) związku z medialnymi informacjami o ujawnieniu danych adresowych osób poddanych kwarantannie albo izolacji oświadcza, że w tej sprawie poinformował odpowiednie organy – Prokuraturę oraz Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, które podejmują czynności we własnym zakresie.

Jednocześnie PPIS w Gnieźnie wskazuje, że sposób zaprezentowania danych na ujawnionych dokumentach, jak również sposób ich sformułowania jednoznacznie wykluczają, aby źródłem ujawnienia tych danych była Inspekcja Sanitarna w Gnieźnie.

PPIS w Gnieźnie przypomina, że instytucja kwarantanny oraz izolacji ma przede wszystkim służyć społeczeństwu, jak i samym osobom wobec których orzeczono te środki, celem zminimalizowania zagrożenia zakażeniem i rozprzestrzeniania się epidemii. Stąd oczekiwać należy od społeczeństwa znacznej empatii wobec osób, które przebywają pod ujawnionymi adresami. Skrajnie bowiem nieodpowiedzialne byłoby wyrażanie jakichkolwiek negatywnych opinii czy zachowań w stosunku do tych osób.

PPIS w Gnieźnie zwraca się do osób których adresy zostały ujawnione z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na wszelkie potencjalne zachowania dyskryminacyjne i informowanie o takich przypadkach Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Zaniepokojony Mieszkaniec wtorek, 21 kwietnia 2020 01:16 napisane przez Zaniepokojony Mieszkaniec

    Nie dostatecznie zabezpieczyli dane, doszło do wycieku. Nawet nie przeprosili poszkodowanych, a nawet zaczęli wchodzić na grunty "empati" ktora nie ma z ta3 sprawą nic wspólnego. Nauczcie się brać odpowiedzialność za własne błędy.

  • Link do komentarza Gniezno poniedziałek, 20 kwietnia 2020 17:02 napisane przez Gniezno

    Ja uważam że takie informacje odnośnie kto jest na Kwarantannie, chory to powinniśmy wiedzieć dla naszego dobra ponieważ np. w bloku mijamy się z sąsiadami i nie wiemy czy jest chory, czy odbywa kwarantannę i powinien siedzieć w domu a sobie spaceruje wtedy moglibyśmy jakoś reagować na takie sytuacje. Uważam że nie powinno być z tego tajemnic dla naszego dobra a my nie powinniśmy mieć do osób chorych itp.pretensji czy wymierzać jakieś kary bo oni nie są w niczym winni.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane