środa, 22 kwietnia 2020 08:37

37 pracowników komendy na kwarantannie

 
37 pracowników komendy na kwarantannie archiwum redakcji

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie poinformowała oficjalnie, że 37 jej pracowników zostało objętych kwarantanną w związku z ujawnieniem koronawirusa u jednego z funkcjonariuszy.

Wczoraj jako pierwsi poinformowaliśmy, że jeden z gnieźnieńskich policjantów otrzymał wynik dodatni na obecność COVID-19. Wówczas też ustaliliśmy, że funkcjonariusz po raz ostatni pełnił służbę 11 kwietnia i od tego czasu nie pojawił się w pracy. W sprawie komenda obiecała udzielić więcej informacji w późniejszym czasie, gdyż wynik badania został poznany 20 kwietnia w godzinach wieczornych i wczoraj trwały wywiady w celu ustalenia kontaktów policjanta z pozostałymi pracownikami - obecnie otrzymaliśmy więcej informacji.

- Po raz ostatni był w pracy z 10 na 11 kwietnia. Od prawie dwóch tygodni nie przebywał na terenie jednostki. Ze względu na złe samopoczucie poddał się testowi. W poniedziałek 20 kwietnia poinformował swoich przełożonych, że ma wynik pozytywny - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno i jak dalej dodaje: - Trzydzieści siedem osób - funkcjonariuszy i pracowników cywilnych jest już na kwarantannie. Zostali odseparowani od pozostałego personelu jednostki. Wszyscy pozostają pod opieką Inspektora Sanitarnego MSWiA. Już została wdrożona procedura badań na obecność wirusa. Czekamy na wyniki - dodaje.

Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy wczoraj, komenda i podległe jej komisariaty pracują normalnie: - Pozostały personel KPP w Gnieźnie pozostaje w służbie. W jednostce stosowane są wysokie standardy bezpieczeństwa. W tej chwili ciągłość służby jest zapewniona. Mieszkańcy Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego mają zapewnioną obsługę oraz bezpieczeństwo na niezmienionym poziomie. 

Jeszcze wczoraj posłanka Paulina Hennig-Kloska poinformowała o skierowaniu pisma do gnieźnieńskiego Sanepidu w sprawie przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa wśród wszystkich pracowników komendy. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z dyrektor PSSE w Gnieźnie Anną Stejakowską, która przyznała iż pismo powinno zostać zaadresowane do wspomnianego wyżej Inspektora Sanitarnego MSWiA, któremu podlegają służby mundurowe i po jego otrzymaniu zostało ono tam przekazane.

2 komentarzy

  • Link do komentarza ferdek piątek, 24 kwietnia 2020 04:46 napisane przez ferdek

    NIE krytykuj nikogo kto działa w dobrych zamiarach. Testy to powinien być w takiej sytuacji obowiązek dla pracowników całej komendy. Wirus nie wynika tylko z kontaktów między ludźmi ale również pozostaje na dokumentach których w policji w każdej sprawie jest dużo, lepiej zapobiegać wcześniej a nie opłakiwać jak jest tragedia. Chcecie żeby było tak jak w KROTOSZYNIE, a może jak Domach Pomocy Społecznej. Policja jest narażona na kontakt z różnymi ludźmi i nie należy żałować kasy na testy Oni mają rodziny a jak dojdzie do TRAGEDII to będzie ktoś finansowo wspierał rodzinę któregoś z policjantów. Wszyscy liczą tylko kasę, ale o dziwo rządzący jakoś zapominają po tragedii o rodzinach. Jak potrzeba to mogę przypomnieć o tych których w mundurach stracili życie na służbie.

  • Link do komentarza COVID-10 negatywny środa, 22 kwietnia 2020 10:00 napisane przez COVID-10 negatywny

    Im lepiej pracuje dyrektor Sanepidu tym dla niektórych "gorzej". Pani Posłanka wykonała kolejny lans, tym razem nieudany bo można go było natychmiast sprostować. No ale Nowoczesna już tak ma.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane