środa, 22 kwietnia 2020 15:13

Ratownik medyczny z koronawirusem - część załogi w kwarantannie

 

U jednego z ratowników medycznych z gnieźnieńskiej stacji pogotowia potwierdzono koronawirusa. 18 osób trafiło do kwarantanny.

Kolejna instytucja w Gnieźnie została dotknięta przez ujawnienie przypadku zakażenia COVID-19. Jak się okazuje, koronawirusa potwierdzono u jednego z ratowników medycznych, jeżdżących w pogotowiu - nie ma żadnych objawów.  W związku z tą sytuacją 18 ratowników trafiło do kwarantanny.

- My robimy wymazy codziennie u naszych pracowników i akurat wczoraj u jednego z nich otrzymaliśmy wynik dodatni - mówi TV Gniezno zapytany o sytuację Mateusz Hen, zastępca dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski. - Gdyby dzisiaj ten ratownik przyszedł do pracy, na swój dyżur, to my mielibyśmy praktycznie za chwilę zamknięty cały szpital. Dzięki wymazom, które robimy na bieżąco, ten pracownik został niemalże od razu wyizolowany, a 18 ratowników mamy teraz na kwarantannie. Oni będą przybywali w hotelu i tam poczekają na wyniki kolejnych wymazów, które potwierdzą te testy, które musieliśmy teraz powtórzyć - dodaje zastępca dyrektora podkreślając, że system ratownictwa medycznego w powiecie gnieźnieńskim działa bez problemu - od środowego rana wyłączony był tylko jeden zespół karetki podstawowej.

To już druga instytucja publiczna, która została dotknięta przypadkiem zakażenia koronawirusem. Przypomnijmy iż w chwili obecnej 37 pracowników Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przebywa w kwarantannie po potwierdzeniu COVID-19 u jednego z funkcjonariuszy. Mimo tej sytuacji, KPP Gniezno pracuje bez zakłóceń.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Matma czwartek, 23 kwietnia 2020 07:02 napisane przez Matma

  Lek nie może być bardziej szkodliwy od choroby.Kraje z większymi przyrostami covid odważniej otwierają gospodarkę.Oczywiście można krytykować ,ale spójrzmy na siebie samych.Co my robimy żeby zapobiec rozpowszechnianiu się epidemii., a bardzo dużo zależy od nas samych i naszej odpowiedzialności.Niestety widać na ulicach ,że są ludzie ,którzy lekceważą sobie obowiązek noszenia maseczki na zasadnie nie bo nie, i gdzieś mają to, że narażają na utratę zdrowia lub życia nie tylko siebie ale i innych..Taka niekoniecznie prawidłowo pojęta zasada wolności.,chociaż na tym etapie epidemii każdy wie,że ok.80 procent ludzi z pozoru zdrowych ,bez objawów może być nosicielami i zarażać inne osoby.Jak tak będą się ludzie zachowywać ,to żadna służba zdrowia nie podoła.A później co? Później krytyka rządu.
  .

 • Link do komentarza Stefan czwartek, 23 kwietnia 2020 05:02 napisane przez Stefan

  Tak powinno być że kwarantanna to niech siedzą w hotelu a nie w domu bez kontaktu z pozostałymi osobami państwo powinno dbać o mieszkańców. Ludzie płacą ZUS przez ok 45 lat pracy, a później zostają wyautowani. Ciekawe jak często ekipa prezesa i premiera ma robione testy. Jak są wątpliwości to odizolować i w przypadku pozytywnego wyniku leczenie. Dobre działania dyrektora.

 • Link do komentarza marek środa, 22 kwietnia 2020 17:02 napisane przez marek

  Dużo zdrowia!

 • Link do komentarza Odpowiedzialnosc środa, 22 kwietnia 2020 16:13 napisane przez Odpowiedzialnosc

  Ładnie. Coraz więcej zakażeń, a Mateuszek chce otwierać urzędy i gospodarkę. Geniusz...

 • Link do komentarza Agent środa, 22 kwietnia 2020 15:41 napisane przez Agent

  Szkoda że w policji oszczędność przewyższa zdrowie ludzkie... Kontakt z osobami które mogą mieć pozytywny wynik miało o wiele więcej osób ale przecież po co robić badania... Powtórka z Krotoszyna lub polanexu jest bliżej niż nam się wydaje...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane