czwartek, 23 kwietnia 2020 08:22

Więzienne maseczki trafiły do policjantów

  mnopr
Więzienne maseczki trafiły do policjantów zdjęcie nadesłane

Kobiety w oddziale zewnętrznym Zakładu Karnego w Gębarzewie, który jest zlokalizowany w nieodległych Pobiedziskach, wykonały partie maseczek, które trafiły także do policjantów. 

W Oddziale Zewnętrznym w Pobiedziskach, który podlega bezpośrednio pod Zakład Karny w Gębarzewie, trwa produkcja maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Zostali w nie wyposażeni już wszyscy więziennicy, a 100 sztuk zostało przekazanych policjantom z miejscowego komisariatu.

- Służba Więzienna, Policja, Straż Pożarna, Służba Zdrowia. Codziennie funkcjonariusze służb mundurowych, a w czasach pandemii lekarze, ratownicy medyczni, z narażeniem własnego zdrowia poświęcają się drugiemu człowiekowi, chroniąc obywateli przed różnymi zagrożeniami. Dbają o bezpieczeństwo publiczne, ale nie mogą zapomnieć o własnej ochronie. W polskich więzieniach dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy Służby Więziennej skazani szyją m.in. maseczki ochronne, które trafiają do najbardziej potrzebujących - mówi kpt. Krystian Rynarzewski, p.o. Kierownika Oddziału Zewnętrznego w Pobiedziskach Zakładu Karnego w Gębarzewie.

W miniony wtorek 100 maseczek ochronnych trafiło do funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Pobiedziskach. W ten sposób więziennicy starają się pomóc kolegom z zaprzyjaźnionej służby w walce z niewidzialnym wirusem.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Swiadomy piątek, 24 kwietnia 2020 00:12 napisane przez Swiadomy

  Gaucho Zawdzięczają tylko i wyłącznie sobie nikt ich do przestępstwa nie namawiała tym bardziej Policja.

 • Link do komentarza qwertz czwartek, 23 kwietnia 2020 18:18 napisane przez qwertz

  @ Gaucho "szyli maski tym, którym zawdzięczają swoje położenie.. ." Twierdzisz, że policja zmusiła te kobiety do popełnienia czynów zabronionych prawem?

 • Link do komentarza Becia czwartek, 23 kwietnia 2020 18:05 napisane przez Becia

  Do Gaucho: swoje położenie zawdzięczają wyłącznie sobie! Logika pięciolatka

 • Link do komentarza X czwartek, 23 kwietnia 2020 16:59 napisane przez X

  @Gaucho - chyba się tobie fakty pomyliły. Osadzeni swoje położenie zawdzięczają wyłącznie sobie - dzięki swoim czynom, których dokonali, czyż nie?

 • Link do komentarza Gaucho czwartek, 23 kwietnia 2020 10:59 napisane przez Gaucho

  O ironio! Do czego to doszło, żeby osadzeni szyli maski tym, którym zawdzięczają swoje położenie.. .

 • Link do komentarza Radek czwartek, 23 kwietnia 2020 09:17 napisane przez Radek

  Przecież to jest parodia. Najpierw policja rozdają maseczki na ulicy ludziom, choć sami nie mają i ich żony razem z sąsiadami szyją żeby mieli na komisariacie, a teraz więźniowie muszą przekazywać policji.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane