piątek, 24 kwietnia 2020 12:18

Komenda przeszła dezynfekcję

 
Komenda przeszła dezynfekcję źródło: KPP Gniezno

Z uwagi na pozytywny wynik na koronawirusa u jednego z funkcjonariuszy gnieźnieńskiej komendy, podjęto decyzję o dezynfekcji pomieszczeń budynku przez profesjonalną firmę.

Na chwilę obecną 37 policjantów, pracowników (i ich rodzin) z KPP Gniezno poddana jest kwarantannie po tym, jak potwierdzono iż jednym z zakażonych koronawirusem w ostatnim czasie jest funkcjonariusz tutejszej jednostki.

Ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych wzrasta, jeśli nie przestrzegamy zasad higieny. Podstawą jest częste mycie rąk wodą z mydłem lub preparatami na bazie alkoholu. Patogeny mogą też osadzać się na powierzchniach, których dotyka chora osoba. Insp. Przemysław Kozanecki Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie podjął decyzję o dezynfekcji pomieszczeń jednostki przez specjalistyczną firmę. Trzeba pamiętać, że dezynfekcja najbliższego otoczenia jest kluczowa w sytuacjach zagrożenia epidemicznego, w tym ryzyka zakażenia koronawirusem COVID-19. Dezynfekcję wykonano w czwartek wieczorem, realizując ją w pomieszczeniach budynku w czasie, kiedy w środku przebywa mniej osób niż w ciągu dnia. 

W piątkowy ranek, jak i przez cały czas - mimo ogłoszonej kwarantanny - policja nadal pracuje bez przeszkód podejmując się zgłaszanych interwencji.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza totolotek piątek, 24 kwietnia 2020 16:41 napisane przez totolotek

    Trzeba było robić dezynfekcję jak panowała psia grypa:)))))

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane