sobota, 25 kwietnia 2020 10:16

22 nowe zakażenia - wśród nich są dzieci

 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych osobach z powiatu gnieźnieńskiego, u których uzyskano dodatni wynik na obecność COVID-19.

Jak poinformował WUW w sobotnie przedpołudnie, na terenie Wielkopolski potwierdzono kolejnych 30 przypadków osób, u których badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa. Wśród nich aż 22 są z powiatu gnieźnieńskiego - w sumie jest ich już 98 w naszym regionie. To największy przyrost od czasu ogłoszenia epidemii.

Wśród osób, u których potwierdzono koronawirusa w ciągu ostatnich godzin, jest 8 kobiet (w wieku 51, 46, 43, 50, 43, 80, 47, 28 lat), 10 mężczyzn (w wieku 41, 59, 27, 23, 52, 53, 46, 80, 47, 50 lat) i 4 dzieci (3 chłopaków i 1 dziewczyna). Wszyscy nie są poddawani hospitalizacji i przebywają w izolacji domowej. 

Do sobotniego ranka w Wielkopolsce zanotowano 1266 przypadków zakażenia, z czego 73 osoby zmarły a 139 wyzdrowiało.

 

13 komentarzy

 • Link do komentarza Białekśmiałek poniedziałek, 27 kwietnia 2020 14:11 napisane przez Białekśmiałek

  Kto słucha "rzetelnych" informacji tvp 1, dowiaduje się, że liczba zachorowań spada... A kto jeszcze pała miłością naiwną do władzy, ten uwierzy jej w każdy ochłap... Stąd takie rozluźnienie.

 • Link do komentarza pawica poniedziałek, 27 kwietnia 2020 11:30 napisane przez pawica

  Na twarzy maseczki i wcale nie jednorazowe, a wielokrotnego użytku, nie prane i pewnie nie prasowane. Że nie prane, to nawet widać u niektórych. Taka ochrona to kabaret. A nie wszyscy mają karty bankowe i operują papierowymi pieniędzmi, a na forach wymądrzają się o kopertach. To im radzę, by przejrzeli na oczy i nie pisali bzdur, bo na banknotach jest tyle brudu, że gdyby je zbadać, to natychmiast wycofano by je wszystkie z obiegu! Więc nie powtarzajcie za wrogami Polski głupot, tylko ruszcie swoimi głowami i zacznijcie logicznie myśleć.

 • Link do komentarza Załamana niedziela, 26 kwietnia 2020 23:19 napisane przez Załamana

  Może ktoś odpowie na pytanie czy Gniezno ma zero zakażeń i już jesteśmy po pandemii mieszkańcy w ogóle nie stosują się do żadnych przepisów po co maski po co odległość dwóch metrów jak można się przepychać i chuchać w kark ludziom w kolejce. Młodzież wyszła na ulice jakby nic się nie działo spotkania w grupach,nie obowiązuje już chodzenie w parach coś tu chyba jest nie tak! Babcie na ławkach w maskach na brodzie zgromadzenia mocherowych beretów szok szok szok. Rodziny z równych domów maja już legalne grile!! Gdzie policja i straż z komunikatami. Aż żal patrzeć ze ludzkie życie jest Wam tak gnieźnianie obojętne. Rozumiem spacer i to wszystko a nie pogaduchy i śmiechy w tłumie ze znajomymi. No raczej śmiać się za chwile nie będziemy po tym co widać na ulicach.

 • Link do komentarza marek niedziela, 26 kwietnia 2020 20:14 napisane przez marek

  @Aga babajaga: porażka to sytuacja w jednym z zakładów produkcyjnych i to co się wydarzyło po pierwszej chorej osobie. Poszukaj sobie artykułów na gniezno24. Szkoda strzępić ryja - taka krótkowzroczność, że aż w głowie się nie mieści.

 • Link do komentarza Magda niedziela, 26 kwietnia 2020 17:54 napisane przez Magda

  Do zdegustowana. U nas niemal wszystkie przypadki dotyczą polenexu lub ich rodzin. Nic dziwnego, że w firmie szybko rozprzestrzenił się wirus. Z tego co podawali to głównie osoby bezobjawowe lub skąpoobjawowe. To, że we Wrześni narazie jest jeden stwierdzony przypadek nie znaczy, że nie ma więcej chorych. A dopóki nie bada się, jak w przypadku wprowadzenia kwarantanny dla tak dużej liczby osób, po prostu się o nich nie wie. Tam jest sporo dużych firm, jak u nas. Wystarczy jeden przypadek, żeby poszło dalej i tak jest wszędzie. Poza tym każdy z nas może być w tej chwili zarażony, nie wiesz czy ktoś z kim pracujesz, mieszkasz, czy ktoś ze sklepu w którym robisz zakupy nie jest nosicielem.

 • Link do komentarza jermak niedziela, 26 kwietnia 2020 16:10 napisane przez jermak

  Pani Zdegustowanej i Panu Markowi gratuluję czytania bez zrozumienia: 89 osób zakażonych pochodzi z jednego źródła epidemicznego. Te wszystkie przypadki też.
  Rozumiecie powyższe zdanie? Jest to pewien zakład pracy. Po prostu przychodzili do pracy bo musieli a później wracali do domów i nieświadomie zarazili swoje rodziny. Nie ma to nic wspólnego z brakiem odpowiedzialności. Teraz to będzie się jeszcze ciągnęło z tydzień zanim to ognisko nie wygaśnie i codziennie będzie kilkanaście przypadków.

 • Link do komentarza Bubu niedziela, 26 kwietnia 2020 11:14 napisane przez Bubu

  Jakiś facet bez rękawiczek wkładał do skrzynek pocztowych koperty papierowe w których były maseczki z materiału i ulotki z nadrukiem prezydenta miasta, czy to bezpieczne bo w tv widziałem że gdzieś tak rozdawali ale to były maseczki medyczne szczelnie zafoliowane ? Boję się wszelkich kopert jak słucham że odbędą się wybory z kopertami roznoszonymi przez listonoszy i że to niebezpieczne , dlatego pytam

 • Link do komentarza Zdegustowana sobota, 25 kwietnia 2020 23:20 napisane przez Zdegustowana

  Brawo Gniezno dalej tłumy na ulicę bez zachowania odległości, przed teatrem plac zabaw aż miło osoby starsze całe dnie na zakupach A co tam przecież wiosna A może by tak wziąć przykład z sąsiedniej Wrześni 1 zachorowanie można można tylko wystarczy głową ruszyć. Ale co tam przecież możecie wszystko nikt nie kontroluje ani straży miejskiej nie widać bo po co przecież nie ma strefy płatnej i co tu robić. Hulaj dużo piekła nie ma zobaczymy jak długo, żenada.. Kolejna sytuacja zapisana w niechlubej karcie historii tego miasta.

 • Link do komentarza Zdegustowana sobota, 25 kwietnia 2020 23:16 napisane przez Zdegustowana

  Brawo Gniezno dalej tłumy na ulicę bez zachowania odległości, przed teatrem plac zabaw aż miło osoby starsze całe dnie na zakupach A co tam przecież wiosna A może by tak wziąć przykład z sąsiedniej Wrześni 1 zachorowanie można można tylko wystarczy głową ruszyć. Ale co tam przecież możecie wszystko nikt nie kontroluje ani straży miejskiej nie widać bo po co przecież nie ma strefy płatnej i co tu robić. Hulaj dużo piekła nie ma zobaczymy jak długo, żenada.. Kolejna sytuacja zapisana w niechlubej karcie historii tego miasta.

 • Link do komentarza Biedronka sobota, 25 kwietnia 2020 20:09 napisane przez Biedronka

  Na Różanej też nieustannie potok młodzieży, gdzie rodzice tych młodzianków?

 • Link do komentarza Aga babajaga sobota, 25 kwietnia 2020 19:52 napisane przez Aga babajaga

  Te komentarze to porażka. Zachowujecie się jakby to nie dotyczyło żadnego z was! Przecież wirus często nie daje objawów wogole, albo dopiero gdy już grono osób dookoła pozarażane. Chodząc chociażby do PRACY! tak bo większość musi pracować w czasie pandemii, można się zarazić. Do sklepu tez nie pójdziecie po zakupy?! Jeść coś trzeba!

 • Link do komentarza tereska sobota, 25 kwietnia 2020 13:01 napisane przez tereska

  Gniezno dołącza do krotoszynów ostrowów. Lud poPGRowski miasteczek wie lepiej co do niego dobre, jak powinna wyglądać higiena i nikt im nie będzie godać.

 • Link do komentarza marek sobota, 25 kwietnia 2020 11:30 napisane przez marek

  Gratuluję nieodpowiedzialności.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane