poniedziałek, 27 kwietnia 2020 10:25

14 nowych zakażeń w powiecie

 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował w poniedziałkowe przedpołudnie o kolejnych osobach z powiatu gnieźnieńskiego, u których uzyskano dodatni wynik na obecność COVID-19.

Jak poinformował WUW, na terenie Wielkopolski potwierdzono kolejne 34 przypadki osób, u których badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa. Wśród nich 14 jest z powiatu gnieźnieńskiego - w sumie jest ich już 126 w naszym regionie. 

Wśród osób, u których potwierdzono koronawirusa w ciągu ostatnich godzin, jest 8 kobiet (w wieku 54, 54, 42, 36, 59, 41, 62 i 66 lat), 5 mężczyzn (w wieku 20, 51, 35, 20 i 43 lat) oraz 1 dziecko (chłopak) - wiek zostanie podany później przez Sanepid. Wszyscy nie są poddawani hospitalizacji i przebywają w izolacji domowej. 

Do poniedziałkowego ranka w Wielkopolsce zanotowano 1341 przypadków zakażenia, z czego 77 osób zmarło, a 174 zostały wyleczone.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane