poniedziałek, 27 kwietnia 2020 14:53

„Szesnastka” drukuje przyłbice dla szpitali

  mnopr
„Szesnastka” drukuje przyłbice dla szpitali zdjęcie nadesłane

Wychowankowie I Liceum Ogólnokształcącego włączyli się do akcji drukowania przyłbic ochronnych dla lekarzy z gnieźnieńskich szpitali.

W wyjątkową akcję społecznego produkcji sprzętu za pomocą drukarek 3D włączyli się członkowie Koła Naukowego KN3D, działającego w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Gnieźnie. 

Po wielu dniach żmudnej pracy (250 godzin), we współpracy z grupą wolontariuszy Drukarze Dla Szpitali, udało się wyprodukować 67 sztuk daszków. Wykorzystano do tego szkolną drukarkę 3D oraz dwie inne. Daszki realizowali bowiem także na swoich prywatnych urządzeniach: uczeń Kacper Klesse i związany z kołem naukowym absolwent szkoły Andrzej Rafalski.

Materiał do drukowania przyłbic bezpłatnie przekazała fundacja Coder Dojo. Szkolni konstruktorzy daszków czekają już tylko na dostawę ochronnej folii. Wówczas gotowe przyłbice będzie można przekazać gnieźnieńskim medykom. Koordynatorem projektu jest nauczyciel informatyki w I Liceum Ogólnokształcącym Mateusz Nowakowski.

3 komentarzy

  • Link do komentarza anna wtorek, 28 kwietnia 2020 15:34 napisane przez anna

    Ja też chcę taką przyłbicę z Gniezna a nie z allegro komuś dać zarabiać...

  • Link do komentarza Anna wtorek, 28 kwietnia 2020 07:31 napisane przez Anna

    Ja też chętnie kupię z Gniiezna a nie wciąż z allegro!!!!

  • Link do komentarza Gedson poniedziałek, 27 kwietnia 2020 18:20 napisane przez Gedson

    Maseczki dla lekarzy, fartuchy dla lekarzy, przylbice dla lekarzy. Morze coś dla perzonelu niższego i średniego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane