wtorek, 28 kwietnia 2020 10:13

12 nowych przypadków zakażeń

 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych osobach z powiatu gnieźnieńskiego, u których uzyskano dodatni wynik na obecność COVID-19.

Jak poinformował WUW we wtorkowe przedpołudnia, na terenie Wielkopolski potwierdzono kolejnych 17 przypadków osób, u których badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa. Wśród nich aż 12 jest z powiatu gnieźnieńskiego - łącznie jest ich już 138.

Wśród osób, u których potwierdzono koronawirusa do godziny 10:00 we wtorek 28 kwietnia, jest 9 kobiet w wieku 52, 87, 92, 84, 74, 86, 79, 90 i 24 lat. Ponadto wynik dodatni na zakażenie potwierdzono u 30 i 57-letniego mężczyzny oraz dziecka (dziewczynka). Wszystkie osoby nie są hospitalizowane i przebywają w izolacji w swoich domach.

Do wtorkowego rana w Wielkopolsce odnotowano 1359 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 83 osoby zmarły, a 204 wyzdrowiały.

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Kaziu środa, 29 kwietnia 2020 23:09 napisane przez Kaziu

  Zapytuje ludzi z branży pogrzebowej, czy przez koronawirusa jest więcej zgonów w Gnieźnie niż przeciętnie? Bo patrząc na ilość nekrologów, to raczej nie tylko pandemii, ale nawet epidemii nie widać. Więc tak naprawdę o co chodzi z tym całym epidemiologicznych cyrkiem?

 • Link do komentarza Jemioła środa, 29 kwietnia 2020 18:47 napisane przez Jemioła

  W Gnieźnie żyje wielu infantylnych ludzi. Sądzę tak, patrząc na komentarze na profilach spolecznosciowych. Nie analizują, nie wyciągają wniosków, brak pokory, samokrytycyzmu i rozeznania spoleczno- politycznego,powodują czesto zachowanie uragajace bezpieczenstwu zdrowotnemu. To wszystko ma powiązania niestety...

 • Link do komentarza Rita wtorek, 28 kwietnia 2020 18:14 napisane przez Rita

  Popieram te wpisy, brak odpowiedzialności wśród naszych mieszkańców. Jedni przestrzegają zasady epidemiologiczne inni śmieją się i zachowują się nieodpowiedzialne. To świadczy o poziomie tych osób.

 • Link do komentarza Margot wtorek, 28 kwietnia 2020 14:25 napisane przez Margot

  Jak mieszkańcy Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego będą się zachowywali tak jak to wczoraj zaobserwowałam na ulicach miasta to z całą pewnością będzie dużo więcej chorych i niestety zgonów. Młodzi ,ale nie tylko młodzi bez maseczek zatrzymują się na środku chodnika, rozmawiają ze sobą ,że trudno zachować od nich dystans, zresztą tak samo jest w parkach.Ludzie się grupują i albo nie mają maseczek, albo mają pod brodą .Do sąsiadów w klatce systematycznie przychodzą osoby z rodziny z małymi dziećmi .Taki sposób zachowania świadczy o kompletnej nieodpowiedzialności i braku świadomości, że zagrażają nie tylko sobie ale i wszystkim z kim się spotykają. Ludzie oprzytomnijcie.

 • Link do komentarza zaniepokojony wtorek, 28 kwietnia 2020 11:10 napisane przez zaniepokojony

  OJ . OJ. NASZE KOCHANE PANIE MUSZĄ BARDZIEJ NA SIEBIE UWAŻAĆ ! A co z domownikami tych pań ? Oni też są objęci 14 dniową kwarantanną . Kto im będzie teraz dostarczał żywność oraz inne niezbędne do codziennego życia artykuły?

 • Link do komentarza Zdegustowana wtorek, 28 kwietnia 2020 10:34 napisane przez Zdegustowana

  Zagrażają się dzieci i chyba nic dziwnego skoro ich rodziny sa w izolacji domowej i razem z nimi przebywaja a co na to miasto , zrobilo cos w tym kierunku jak zwykle nic bo po co???? Cale Gniezno daleko w tyle i tak tu bedzie zawsze, tu się nigdy nic nie zmieni no i oczywiście wszyscy zarażeni to ognisko epidemiologiczne no cóż stalo sie żadej odpowiedzialnosci i szukania rozwiazania w celu zachamowania rozprzestrzeniania sie wirusa ale po tym miescie niczego innego sie nie spodziewam same mądrale ale nie tam gdzie trzeba, a nie można było na początku odizoloeać kilku chorych od pozostałych???? Dużo by o tym mówić ale po co , co to da czy ktoś się tym przejmuje .......

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane