wtorek, 28 kwietnia 2020 18:28

5 kolejnych potwierdzonych zakażeń

 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych osobach z powiatu gnieźnieńskiego, u których uzyskano dodatni wynik na obecność COVID-19. Dziś jest ich w sumie 17.

Jak poinformował WUW we wtorkowe popołudnie, na terenie Wielkopolski potwierdzono kolejnych 17 przypadków osób, u których badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa. Wśród nich jest kolejnych 5 z powiatu gnieźnieńskiego - wraz z 12 podanymi rano łącznie dziś jest ich juz 17. Od początku epidemia do tej pory jest ich już 143.

Wśród osób, u których potwierdzono koronawirusa do godziny 17:30 we wtorek 28 kwietnia, są 2 kobiety w wieku 39 i 27 lat. Ponadto wynik dodatni na zakażenie potwierdzono u 47-letniego mężczyzny i dwójki dzieci (chłopcy). Wszystkie osoby nie są hospitalizowane i przebywają w izolacji w swoich domach.

Do wtorkowego popołudnia w Wielkopolsce odnotowano 1376 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 85 osób zmarło, a 221 wyzdrowiało.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane