środa, 29 kwietnia 2020 11:21

Zmiany w obostrzeniach od przyszłego tygodnia

 
Zmiany w obostrzeniach od przyszłego tygodnia archiwum redakcji

Od 4 maja wchodzą zmiany w aktualnych obostrzeniach związanych z sytuacją epidemiologiczną - otwarte mają zostać galerię handlowe oraz żłobki i przedszkola, jeśli o tym zdecydują organy założycielskie.

W środowe przedpołudnie poinformowano o zmianach w aktualnych ograniczeniach, obowiązujących od kilku tygodni, a związanych z aktualną sytuacją epidemiologiczną. Dokładna treść nowych regulacji ma być znana po opublikowaniu rozporządzenia, ale już teraz określono ich zakres.

Zgodnie z tym co przekazano na konferencji rządowej, od poniedziałku 4 maja otwarte mają zostać galerię handlowe z utrzymaniem przepisu zachowania 15 metrów kwadratowych na każdą osobę wchodzącą do środka. W obiektach tych nadal mają pozostać zamknięte lokale gastronomiczne oraz miejsca rekreacyjne.

Ponadto otwarte mają zostać hotele i miejsca noclegowe, ale wciąż pozostanie ograniczona działalność restauracyjna i rekreacyjna (np. hotelowe baseny, siłownie itp.). Również od 4 maja otwarte mają zostać muzea, galerie sztuki czy bibliotek, a także punktów rehabilitacji (nie dotyczy salonów masażu). Wszystko zależeć ma jednak od możliwości powierzchniowych tych obiektów.

Ponadto od 6 maja uruchomione mogą zostać żłobki i przedszkola - decyzje o ich otwarciu podejmą organy założycielskie - w przypadku Gniezna i placówek publicznych oczekiwać należy na decyzje Urzędu Miejskiego. Obiekty te będą mogły jednak działać po spełnieniu wymagań sanitarnych.

Nadal ma być utrzymana zasada zachowania dystansu 2 metrów w przestrzeni publicznej oraz zakrywania nosa i ust.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Ostatni Sprawiedliwy piątek, 01 maja 2020 23:47 napisane przez Ostatni Sprawiedliwy

    To zakrywanie nosa i ust jest bardziej chore niż ten niby wirus.
    #stopmaseczkom

  • Link do komentarza Miras środa, 29 kwietnia 2020 12:48 napisane przez Miras

    Ciekawe czy znajdą się desperaci chodzący po galeriach .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane