środa, 06 maja 2020 08:09

Co z otwarciem przedszkoli i żłobka?

  UM (opr)

Póki co mieszkańcy, mający dzieci uczęszczające do publicznych placówek opiekuńczych, muszą czekać na dalsze decyzje dotyczące ich ewentualnego otwarcia.

Zgodnie z podjętymi do tej pory decyzjami, przedszkola i żłobki publiczne, prowadzone przez Miasto Gniezno, nie zostaną otwarte od dziś tj. środy 6 maja. Przypomnijmy iż o ich ponownym uruchomieniu mają rozstrzygać organy samorządowe, którym podlegają te placówki. Kilka dni temu poinformowano, że Miasto Gniezno swoich przedszkoli i żłobków nie otworzy w terminie, który dopuszczono ze stron rządowych.

W chwili obecnej do 24 maja zawieszone zostaje funkcjonowanie żłobka miejskiego. W przypadku miejskich przedszkoli decyzję o ich ponownym uruchomieniu podejmą dyrektorzy w porozumieniu z organem prowadzącym. Na ten moment jednak przedszkola także są zamknięte do 24 maja br. 

Jednocześnie, jak informuje Urząd Miejski, trwają przygotowania do ponownego uruchomienia zarówno żłobka, jak i przedszkoli: - Nadrzędnym celem jest w tym przypadku jednak przede wszystkim bezpieczeństwo zarówno podopiecznych, jak i pracowników placówek. Priorytetem jest więc zapewnienie należytego reżimu sanitarnego między innymi poprzez wyposażenie placówek w odpowiednie środki ochrony osobistej. Kwestia ewentualnego, szybszego otwarcia placówek uzależniona jest od pojawienia się szczegółowych regulacji prawnych w tym zakresie - informuje Magistrat. Jednocześnie przypomina się, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przedłużony i będzie obowiązywał do 24 maja. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane