czwartek, 07 maja 2020 18:51

Laboratorium w Gnieźnie ze zgodą na badanie pod kątem koronawirusa

 
Laboratorium w Gnieźnie ze zgodą na badanie pod kątem koronawirusa źródło: Powiat Gniezno

Szpital Pomnik Chrztu Polski otrzymał zgodę ministerstwa na prowadzenie testów, które mogą potwierdzić zakażenie koronawirusem.

Kilka dni temu informowaliśmy o zakupieniu przez gnieźnieńską lecznicę urządzenia wartego 300 tys. złotych, pozwalającego na wykonywanie testów na COVID-19. Dzięki temu jest możliwe uniezależnienie się od konieczności wysyłania próbek do państwowych laboratoriów oraz znacznie przyspiesza proces diagnostyki pacjentów.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wydano zgodę na prowadzenie testów w gnieźnieńskiej lecznicy pod kątem koronawirusa i jednocześnie laboratorium Szpitala Pomnik Chrztu Polski zostało wpisane na listę tego typu instytucji. 

Przypomnijmy iż zakup urządzenia był możliwy dzięki wpłaceniu datków przez mieszkańców, firmy i instytucje na szpitalne konto. Wynik testu przeprowadzonego przez urządzenie GeneXpert System jest znany już po godzinie.

5 komentarzy

 • Link do komentarza radziol sobota, 16 maja 2020 20:12 napisane przez radziol

  Z tymi badaniami to jedna wielka ściema .Sprzęt kupiony ale zwykłemu Kowalskiemu badania nie zrobią ,choć ma objawy.Badania tylko do personelu szpitali,i przyjmowanych pacjentów do szpitala.A reszta mieszkańców powiatu sorry ale wypad do Poznania.A sprzęt kupiony przez sponsorów stoi i prawie niewykorzystany.

 • Link do komentarza Stefan12 piątek, 08 maja 2020 15:20 napisane przez Stefan12

  No to rządząca miastem, powiatem i szpitalem PO teraz zrealizuje swój postulat przetestowania WSZYSTKICH obywateli.
  Skoro to szpital powiatowy to oczekuję, że WSZYSCY mieszkańcy powiatu zostaną przetestowani.

 • Link do komentarza Ola piątek, 08 maja 2020 09:56 napisane przez Ola

  Czy to są te same testy, które w Tanzanii dały pozytywny wynik na obecność koronawirusa u kozy, przepiórki i papai?

 • Link do komentarza Czwarty tydzien zdrowy na kwarantannie piątek, 08 maja 2020 09:05 napisane przez Czwarty tydzien zdrowy na kwarantannie

  Przyspieszy

 • Link do komentarza Ann czwartek, 07 maja 2020 19:12 napisane przez Ann

  A istnieue mozliwosc zrobienia badan prywatnie?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane