Wydrukuj tę stronę
piątek, 08 maja 2020 09:45

Policjanci w szpitalu po próbie zatrzymania agresora

 
Policjanci w szpitalu po próbie zatrzymania agresora archiwum redakcji

Dwóch funkcjonariuszy policji trafiło do gnieźnieńskiego szpitala z obrażeniami po interwencji, która miała miejsce w nocy z czwartku na piątek.

Do zdarzenia doszło około północy w Kiszkowie. Jak udało się nam ustalić, 7 maja po godzinie 23:30, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłecku udali się na interwencję do jednego z domów, która była związana z nieporozumieniami co do opieki nad psem.

Po zakończeniu swoich czynności, kiedy policjanci opuszczali posesję, w ich kierunku jeden z uczestników interwencji bez powodu zaczął kierować wulgarne wyzwiska. Wówczas funkcjonariusze zdecydowali, że zatrzymają młodego mężczyznę - ten jednak zaczął się bronić przed policjantami. W trakcie tego zajścia mężczyzna z całej siły kopnął jednego z mundurowych, łamiąc mu nogę. Sprawcę udało się zatrzymać po przybyciu do Kiszkowa innych wezwanych patroli z powiatu.

Jak przekazała nam asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno, poszkodowani policjanci zostali przewiezieni karetką do szpitala w Gnieźnie - pierwszy z nich ma dziś przejść operację nogi. Drugi trafił do lecznicy z ogólnymi obrażeniami ciała.

Jak się okazało, agresywny mężczyzna to 25-letni mieszkaniec Gniezna. W momencie zatrzymania miał 0,6 promila alkoholu we krwi. Okolicznościami zajścia zajmie się Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie. Mężczyzna jeszcze nie usłyszał zarzutów - sprawa jest cały czas w toku.

10 komentarzy