piątek, 08 maja 2020 09:05

Urząd Skarbowy wznowi pracę od poniedziału

 
Urząd Skarbowy wznowi pracę od poniedziału archiwum redakcji

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała, że Urząd Skarbowy w Gnieźnie pozostanie zamknięty do poniedziałku. Do tego czasu nie będą funkcjonować usługi związane z tutejsza placówką.

Wczoraj informowaliśmy, że u jednego z pracowników US badania potwierdziły obecność koronawirusa. W związku z tym niemal 30 osób z personelu placówki zostało objętych kwarantanną, a budynek przy ul. Spichrzowej zamknięto także i dla pracowników (od kilku tygodni petenci nie byli obsługiwani).

Wczoraj jeszcze informowaliśmy, że urząd ma zostać otwarty od piątku 8 maja, po przeprowadzonej dezynfecji. Obecnie jednak Krajowa Administracja Skarbowa przesłała komunikat w powyższej sprawie.

- Ze względów bezpieczeństwa, planowane na 8 maja uruchomienie obsługi bezpośredniej w Urzędzie Skarbowym w Gnieźnie, zostało wstrzymane do odwołania. Do końca tygodnia urząd nie będzie obsługiwać podatników również telefonicznie i elektronicznie - informuje KAS, dodając iż placówka przy ul. Spichrzowej zacznie funkcjonować od kolejnego tygodnia: Od przyszłego poniedziałku 11 maja 2020 r., klienci będą mogli korzystać wyłącznie z form zdalnego kontaktu z urzędem. Dla osób, które będą chciały złożyć pisma lub deklaracje w formie papierowej (bez potwierdzenia wpływu), przed wejściem do gnieźnieńskiej skarbówki ponownie wystawiona zostanie urna na dokumenty.

Numery uruchomionych telefonów oraz adresy e-mail do Urzędu Skarbowego w Gnieźnie można znaleźć na stronie www.wielkopolskie.kas.gov.pl

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane