piątek, 08 maja 2020 13:08

Koronawirus w kolejnym zakładzie. „Sytuacja jest opanowana”

 

Wczoraj był pierwszy dzień, w którym nie stwierdzono ani jednego nowego przypadku koronawirusa w powiecie gnieźnieńskim. Osoby zakażone i przebywające w szpitalach czują się dobrze.

W chwili obecnej 169 osób w powiecie gnieźnieńskim ma potwierdzone zakażenie koronawirusem, z czego 146 osób pochodzi z ogniska epidemicznego, którym był jeden z zakładów produkcyjnych. W ostatnich dniach pojawiły się m.in. kolejne dwa zakażenia w innych miejscach pracy - Urzędzie Skarbowym i fabryce Panasonic. W obu przypadkach, jak twierdzi Sanepid, sytuacja jest opanowana.

- Na tę chwilę nie mamy w powiecie innych ognisk. Wystąpiło tylko jedno zachorowanie pracownika Urzędu Skarbowego i tutaj osoby, które miały bezpośredni kontakt z pracownikiem, zostały skierowane na kwarantannę i będą one miały pobrane wymazy. Zobaczymy, jak sytuacja będzie się dalej kształtowała - przyznaje Anna Stejakowska, dyrektor PSSE Gniezno. W przypadku fabryki produkującej baterie dodała: - W jednej z firm wystąpił jeden przypadek zakażenia, ale na całe szczęście osoba ta nie miała styczności z większą ilością pracowników. W tym zakładzie wprowadzono system zmian, ograniczoną liczbę pracowników, także te osoby, które były w bezpośrednim kontakcie również zostały skierowane do badań, sytuacja jest opanowana i nie możemy absolutnie mówić o ognisku epidemicznym. Firma przesłała dokumenty potwierdzające przeprowadzenie dezynfekcji w tym zakładzie.

Obecnie już 73 osoby z ogniska epidemicznego, które pojawiło się miesiąc temu w jednym z zakładów pracy, powróciło do czynności społeczno-zawodowych, a ponad 50 wciąż przebywa w izolacji domowej. - Wczoraj był dzień bez żadnego nowego, dodatkowego zachorowania. To jest pocieszające. Teraz mam 140 osób, które przebywają w izolacji domowej, w której będą przebywać do momentu uzyskania dwóch ujemnych wyników - stwierdziła dyrektor. 

Stan zdrowia osób, które są zakażone i znajdują się w szpitalu również nie budzi zastrzeżeń: - Obecnie sześć osób z powiatu gnieźnieńskiego jest hospitalizowanych - są w wieku od 46 do 88 lat. Osoby te przebywają w szpitalu jednoimiennym na ul. Szwajcarskiej w Poznaniu i nie mam informacji, by którakolwiek z nich była w stanie ciężkim. Jest on stabilny, dobry, nie mamy niepokojących informacji. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane