Jesteś tutaj:Aktualności Wydział Komunikacji ponownie otwarty dla petentów
piątek, 15 maja 2020 11:41

Wydział Komunikacji ponownie otwarty dla petentów

  mn
Wydział Komunikacji ponownie otwarty dla petentów zdjęcie nadesłane

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, uruchomiono ponownie bezpośrednią obsługę klientów Wydziału Komunikacji, Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. w Starostwie Powiatowym.

W związku z tym od poniedziałku 18 maja przestaje funkcjonować skrzynka podawcza przy wejściu do Starostwa. Do odwołania wyłączony zostaje także system kolejkowy umożliwiający umawianie wizyt poprzez Internet. Wszelkiego rodzaju sprawy będą załatwiane przy jednoczesnym ścisłym stosowaniu się do obowiązujących przepisów i zaleceń służb sanitarnych, a mianowicie:

- wejście do Wydziału będzie wyznaczone z bocznej strony budynku Starostwa (wg oznakowania);

- po pobraniu biletu z numerem porządkowym, klienci będą wchodzili pojedynczo na salę obsługi po wcześniejszym wyświetleniu numeru na monitorze;

- w sali obsługi Wydziału może przebywać jednocześnie maksymalnie 7 osób;

- przyjmowana będzie płatność wyłącznie kartą płatniczą (punkt kasowy jest nieczynny). Alternatywą jest przedłożenie dokumentu potwierdzającego wcześniejsze dokonanie opłaty przelewem bankowym na konto Starostwa Powiatowego w Gnieźnie: nr rachunku: PKO I O/Gniezno 83 1020 4115 0000 9802 0004 0287.

- przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i rękawic.

Wnioski, oświadczenia czy druki pełnomocnictw można pobrać ze strony https://powiat-gniezno.pl/pl/dla-mieszkanca/jak-zalatwic-sprawe wybierając w wyszukiwarce podmiot odpowiedzialny „Wydział Komunikacji i Transportu” i klikając w przycisk szukaj.

Jednocześnie Starostwo informuje, że zawiadomienia o zbyciu lub nabyciu pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP można również przesyłać drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., ewentualnie poprzez platformę ePUAP lub za pomocą poczty tradycyjnej na adres:

STAROSTWO POWIATOWE W GNIEŹNIE
62-200 Gniezno, ul. Papieża Jana Pawła II 9/10
Wydział Komunikacji, Transportu
i Bezpieczeństwa Drogowego

Starostwo przypomina, że został wydłużony z 30 dni do 180 dni termin dotyczący obowiązku zgłoszenia kupna, sprzedaży oraz rejestracji pojazdu używanego sprowadzonego do kraju z terytorium Unii Europejskiej. Nowe przepisy wprowadzone za sprawą tzw. „specustawy” dotyczą umów zawartych po 1 marca 2020 roku i obowiązywać będą do 31 grudnia 2020 roku.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Pytajnik środa, 20 maja 2020 08:43 napisane przez Pytajnik

  Chce załatwić sprawę w Powiatowym Zespole. Dlaczego jest mi to uniemożliwianie? Ktoś wie gdzie to można zgłosić?

 • Link do komentarza Nemo sobota, 16 maja 2020 19:41 napisane przez Nemo

  Do. "Sportoweiko" - Wydział Komunikacji za poprzedniej kadencji działał sprawnie, więc nie było potrzeby umawiania się na telefon.Dopiero po zmianach zaczęły się kolejki, no a pandemia to już całkiem zdezorganizowała prace gnieźnieńskich urzędów .Strach się bać, co by było, gdyby zamiast tego koronawirusa wybuchła jakaś inna zaraza, która naprawdę dziesiątkowałaby ludność.

 • Link do komentarza Kpina sobota, 16 maja 2020 14:26 napisane przez Kpina

  No to piękne porządki. Naraża się pracowników jednego tylko wydziału. Dlaczego nie otworzyć urzędu dla wszystkich? Czy to prawda że wielu pracowników tego urzędu nadal pracuje i będzie pracować zdalnie? Tylko pracownicy komunikacji mają robić za mięso armatnie?

 • Link do komentarza Lolek sobota, 16 maja 2020 14:23 napisane przez Lolek

  A ja chciałbym załatwić osobiście sprawę w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności i w Wydziale Architektury. Dlaczego jestem klientem gorszego sortu? Proszę nie tłumaczyć że można to zrobić przez skrzynkę podawcza bo w komunikacji też było można.

 • Link do komentarza Matej piątek, 15 maja 2020 22:19 napisane przez Matej

  Ludzie nie noszą maseczek także będzie spoko

 • Link do komentarza Sportoweoko piątek, 15 maja 2020 16:42 napisane przez Sportoweoko

  Wszędzie rekomenduje się umawianie wizyt przez internet jako najlepsze rozwiązanie, bezpieczne a gnieźnieński wydział komunikacji mając do tego narzędzie na stronie od kilku lat idzie w odwrotnym kierunku. Niesamowite. Do fryzjera można umówić się przez neta a wydział się z tego wycofuje.

 • Link do komentarza Niesprawiedliwość piątek, 15 maja 2020 14:35 napisane przez Niesprawiedliwość

  Dlaczego tylko Wydział komunikacji, pracownicy wydziału są gorsi od innych np z wydziału architektury, środowiska, spraw obywatelskich, oświaty. Czy starostowie też zaczynają przyjmować ludzi czy tworzy się getto z wydziału komunikacji.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane