piątek, 15 maja 2020 21:18

Przedszkola i żłobek zostaną otwarte

 
Przedszkola i żłobek zostaną otwarte archiwum redakcji

W przyszłym tygodniu po długiej przerwie wznowią prace publiczne przedszkola oraz żłobek. W placówkach będą jednak obowiązywać ograniczenia.

Od kilku tygodni najmłodsi mieszkańcy Gniezna pozostają w domach pod nadzorem rodziców lub opiekunów. Sytuacja epidemiologiczna, w związku z którą zamknięto placówki oświatowe spowodowała iż dla wielu nowa sytuacja stała się sporym obciążeniem również i w tym zakresie. 

Dwa tygodnie temu ze strony rządowej poinformowano o możliwości otwarcia przedszkoli i żłobków, pozostawiając jednak tę decyzję w gestii samorządów, jako organów prowadzących. Początkowo Miasto Gniezno nie wykonało tego kroku, postanawiając jeszcze przeczekać pewien czas. Obecnie poinformowano o podjęciu decyzji o ponownym otwarciu placówek już w przyszłym tygodniu: W wyniku wspólnej narady Prezydenta Miasta Gniezna z dyrektorami miejskiego żłobka i przedszkoli, zapadła decyzja o wznowieniu działalności opiekuńczej w tych placówkach. Ze względu na ministerialne obostrzenia związane między innymi z ilością dzieci w grupach, zasadami higieny i wszelkimi wytycznymi sanitarnymi, liczba możliwych do przyjęcia dzieci będzie ograniczona - przekazano w komunikacie nadesłanym z Urzędu Miejskiego.

W związku z niemożnością przyjęcia wszystkich dzieci do placówek, podjęto dalsze decyzje: Jeżeli zainteresowanych umieszczeniem dzieci w przedszkolu będzie więcej, o kolejności przyjmowania dzieci decydowały będą rządowe kryteria zaprezentowane przez premiera na początku maja tego roku. Od 18 maja poszczególne placówki będą kontaktowały się w tej sprawie z rodzicami indywidualnie. Wówczas też przekazane zostaną szczegółowe informacje związane z funkcjonowaniem przedszkoli. Zajęcia opiekuńcze rozpoczną się od 20 maja.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Monika niedziela, 17 maja 2020 22:12 napisane przez Monika

    do mnie nikt nie zadzwonił

  • Link do komentarza Rodzic sobota, 16 maja 2020 19:13 napisane przez Rodzic

    Od 18 mają przedszkola będą kontaktowały się z rodzicami... Hmm dziwne coś jest nie tak bo do mnie dziś (sobota 16.05) pani dzwoniła z przedszkola i musialam dać odpowiedź do godz 15 czy posyłam dziecko do przedszkola czy jednak nie posyłam. A wytyczne takie by po prostu zniechęcić rodzica do puszczenia dziecka do przedszkola. Co ja mam z dziećmi zrobić jak muszę iść do pracy?? Bo nie sztuką jest siedzieć w domu na opiece i stracić pracę, sztuką jest teraz znalesc i utrzymać pracę. Czy ktoś wróci mi za opiekunkę?może przedszkole urząd miasta a może rząd polski.?? Niestety nie.
    Dlatego dzieci muszę zawieść do dziadków, bo nie stać mnie by za opiekunkę zapłacić 1700 zł za 170 godzin w miesiacu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane