niedziela, 17 maja 2020 11:53

Już ponad 400 użytkowników z gminy Kłecko korzysta z aplikacji NiceTown

  mnopr

NiceTown to nowa aplikacja do komunikowania się z mieszkańcami, którą właśnie uruchomiła i testuje Gmina Kłecko.

Mieszkańcy, ale też inni właściciele nieruchomości, mogą otrzymywać ważne wiadomości od gminy, przypomnienia o wywozie odpadów, zapowiedź wydarzeń,  komunikaty pogodowe, informacje o awariach i wiele innych. Skąd pomysł na wdrożenie takiej aplikacji?

- Od dłuższego czasu chcieliśmy, aby wszyscy  nasi mieszkańcy mieli szybki i łatwy dostęp do informacji gminnych, tym bardziej że gmina jest rozproszona. Zależało nam na rozwiązaniu, które będzie informować mieszkańców nie tylko o wydarzeniach, które dzieją się lub będą dziać się w gminie, ale również w Domu Kultury, Bibliotece, Szkołach czy w MGOPS-ie. Dodatkową zaletą rozwiązania byłyby przypomnienia, np. o wystawieniu pojemnika na odpady i i powiadomienia o awariach - mówi Adam Serwatka, burmistrz Miasta i Gminy Kłecko. Jak dalej dodaje:Ponadto chcieliśmy pokazać, że rozwiązania tak zwane Smart Citi nie są przeznaczone tylko dla dużych miast. Również mniejsze gminy mogą być gminami innowacyjnymi, wykorzystujące nowe technologie ułatwiające życie mieszkańcom.

Od pewnego czasu gmina jeszcze prężniej korzysta także z serwisu Facebook, gdzie również zamieszcza informacje skierowane do mieszkańców:Facebook jest dobrą platformą wizerunkową. Także to narzędzie wykorzystujemy do komunikowania się z mieszkańcami. Obserwując dynamikę przyrostu osób korzystających z tego narzędzia dostrzegamy, że słuszną decyzją było także zaangażowanie się w systematyczne, konsekwentne umieszczania postów dotyczących ważnych wydarzeń i informacji związanych z Gminą Kłecko właśnie na FB. Nie zapominajmy także o naszej stronie internetowej, poprzez którą także komunikujemy się z mieszkańcami - przyznaje Adam Serwatka, ale jak dodaje, aplikacja NiceTown daje obywatelowi możliwość wyboru tych wiadomości, które naprawdę go interesują: - Przede wszystkim, mieszkaniec może wybrać informacje, które chce otrzymywać i dostaje je bezpośrednio na telefon. Wybór gotowego oprogramowania w postaci aplikacji NiceTown kierowany był także względami ekonomicznymi: Wytworzenie aplikacji mobilnej wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Nawet gdyby było nas stać na to, żeby stworzyć naszą dedykowaną aplikację, to zawsze trzeba się zastanowić, czy to jest warte. W naszym przypadku skorzystaliśmy z rozwiązania NiceTown. Jest to aplikacja mobilna stworzona dla wszystkich miast i gmin. Dzięki temu jest kilkadziesiąt razy tańsza niż aplikacja dedykowana dla danego miasta.

Aplikację NiceTown można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store i zarejestrować się podając adres email i hasło. Korzystanie przez mieszkańców z aplikacji jest bezpłatne, a ponadto można ją również pobrać poprzez stronę https://www.nicetown.pl/ Następnie trzeba wpisać „Kłecko” i wybrać interesujące tematy wiadomości - to wszystko. Od tej chwili mieszkaniec będzie otrzymywać interesujące go wiadomości.

4 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 18 maja 2020 23:58 napisane przez mieszkaniec

  Używam i najlepsze są przypomnienia o wystawieniu pojemników ze śmieciami. Polecam!!!

 • Link do komentarza charbowo niedziela, 17 maja 2020 22:45 napisane przez charbowo

  Zobaczymy jak ta aplikacja będzie wykorzystywana przed kolejnymi wyborami!

 • Link do komentarza Anna niedziela, 17 maja 2020 20:52 napisane przez Anna

  Gniezno. Ja też chcę taką aplikację!!!

 • Link do komentarza Dejavu niedziela, 17 maja 2020 12:50 napisane przez Dejavu

  Panie Burmistrzu, żadna aplikacja nie pomoże jak pewne osoby skłócą pracowników urzędu gminy i wprowadzą atmosferę nie do zniesienia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane