Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 18 maja 2020 10:14

W „Dziekance” powstał nowy oddział

 
W „Dziekance” powstał nowy oddział archiwum redakcji

Pierwszy w Wielkopolsce oddział leczenia zaburzeń nerwicowych powstał w gnieźnieńskiej „Dziekance”. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowania zdrowotne, które są zauważalne w społeczeństwie.

Od maja bieżącego roku w Szpitalu Dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” uruchomiony został oddział leczenia zaburzeń nerwicowych. Pomoc znajdują tu dorośli pacjenci, którzy potrzebują terapii w warunkach oddziału całodobowego z dostępem do bieżącej opieki.

- Widząc potrzebę tego rodzaju leczenia w Wielkopolsce ogłosiliśmy postępowanie konkursowe -mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia i jak dodaje: - Dobrze, że zgłosiła się placówka, która podjęła się tego zadania.

Oddział leczenia zaburzeń nerwicowych w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie liczy 30 łóżek. Pomoc znajdą tu dorośli pacjenci z różnymi schorzeniami, takimi jak m. in. fobie, zaburzenia lękowe, lękowo-depresyjne, nerwice natręctw, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia dysocjacyjne i osobowości.