Wydrukuj tę stronę
środa, 27 maja 2020 13:00

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej

 
Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej źródło: PWSZ Gniezno

Prof. dr hab. n. med. Paweł Chęciński został nowym rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie. Zamierza dalej kontynuować rozwój uczelni, która jest najlepszą tego typu placówką w kraju.

Dziś poinformowano o wyborze prof. dr. hab. Pawła Chęcińskiego na stanowisko rektora PWSZ. Zastąpi on na tym stanowisku dr hab. Janusza Wiśniewskiego, prof. PWSZ, który pełni tę funkcję od 2017 roku. Nowy rektor zacznie urzędowanie od 1 września br.

- Kontynuując prace pana rektora seniora i pana profesora Wiśniewskiego myślę, że jest parę bardzo ważnych rzeczy, które należy kontynuować i dalej rozwijać - przyznał prof. Paweł Chęciński, rektor elekt, który wypowiedział się w rozmowie na żywo na stronie gnieźnieńskiej uczelni. Jak dalej dodał, zamierza dbać o przyciąganie PWSZ jak największej liczby studentów, a docelowo stworzyć w niej trzy kierunki - techniczny, medyczny i bezpieczeństwa. W planach jest także otwarcie kierunku położnictwa. Nowy rektor zamierza dalej dbać o doskonałość kadry naukowo-dydaktycznej i podtrzymywanie dotychczasowej współpracy z różnymi placówkami uczelnianymi, ale także pracodawcami i innymi instytucjami: - Bardzo ważne jest dla mnie to, że ta uczelnia jest czołową uczelnią zawodową w Polsce i jest na pierwszym miejscu w ocenie ministerstwa. Utrzymanie tego miejsca jest dla mnie bardzo ważne - przyznał rektor i jak później dodał, kierowanie placówką w Gnieźnie będzie dla niego bardzo dużym zaszczytem.

Prof. dr hab. n. med. Paweł Chęciński jest lekarzem, specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej i angiologii. Tytuł profesora otrzymał w 2003 roku, a w trakcie swojej kariery odbył liczne staże m.in. w Belgii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech. W latach 2004-2006 pełnił funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej. Od 2004 r. jest ordynatorem Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii UMP z siedzibą w  ZOZ MSW w Poznaniu. Od 2012 r. pełni ponadto funkcję Przewodniczącego Komisji Bioetycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od 2013 r. piastował funkcję Prodziekana ds. Klinicznych Wydziału Nauk o Zdrowiu na tej uczelni. Prof. dr hab. med. Paweł Chęciński jest członkiem wielu Towarzystw i Organizacji naukowych w kraju i za granicą. Ponadto jest autorem licznych prac naukowych, redaktorem wielu książek, promotorem prac doktorskich, magisterskich i licencjackich. Odznaczony został m.in. Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski. 

Galeria

3 komentarzy