sobota, 06 czerwca 2020 14:28

Kto widział sprawcę podrzucenia śmieci na os. Arkuszewo?

 

W miniony piątek przy ul. Kasztelańskiej ujawniono podrzucone odpady budowlane i komunalne. Straż Miejska poszukuje świadków, którzy pomogliby wskazać sprawców tego czynu.

W miniony piątek w godzinach popołudniowych skontaktowaliśmy się ze Strażą Miejską, informując o zauważeniu sterty odpadów porzuconych przy ul. Kasztelańskiej. Do jednostki przekazaliśmy zdjęcie, informując o miejscu ich znalezienia - śmieci zostały wyrzucone w oddaleniu od domów, w miejscu gdzie dość ruchliwa droga przechodzi po łuku. 

Jak się okazało, Straż Miejska krótko przed nami już wszczęła postępowanie w tej sprawie. Komendant Straży Miejskiej Tomasz Francuszkiewicz przekazał nam iż jeszcze przed naszym sygnałem na odpady natrafił patrol, który dokonał ich przeszukania oraz niezbędnej dokumentacji, a obecnie trwają działania w celu ustaleniu sprawców. 

Ul. Kasztelańska jest dość ruchliwą drogą, dlatego Straż Miejska prosi osoby, które przejeżdżały tamtędy i widziały podejrzany pojazd w tym miejscu, o kontakt z funkcjonariuszami pod nr tel. 604 512 000. Anonimowość jest gwarantowana.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Anna niedziela, 07 czerwca 2020 15:11 napisane przez Anna

  Tak ja też mam takie zdanie o tak wysokich karach... dlaczego ? Bo ja mam tyle śmieci że muszę zawozić do pszoku. Nie przyszło mi do głowy aby zostawiać przy drodze!!!

 • Link do komentarza Zocha niedziela, 07 czerwca 2020 12:46 napisane przez Zocha

  Mieszkaniec, puknij się w głowę. Jakie kwoty. Zabierają nam coraz więcej wolności, a Ty chcesz kolejnych kar? Jak ci bandyci z rządu PO-PSL wprowadzili ustawę śmieciową to argumentowali, że dzięki temu zostaną wyeliminowane takie sytuacje. Życie pokazało, że jak ktoś jest baran i wyrzucał śmieci do rowu przed 2013 rokiem tak robi to nadal. Zmieniło się tylko to, że nie ma wolnego rynku w odbiorze śmieci i samorządy mogą okradać swoich obywateli (PATRZ OSTATNIA PODWYŻKA ZA WYWÓZ ŚMIECI).
  Baranów wyrzucających śmieci ścigać bezwzględnie, ale wara od normalnych ludzi.
  Amen
  Zocha

 • Link do komentarza Koryfeusz niedziela, 07 czerwca 2020 10:39 napisane przez Koryfeusz

  Okropne, ludzie są bezmyślni. Czy sprawca myślał, że wyrzucając odpady to nie będzie płacił za wywóz śmieci? To jest przecież opłata stała i obowiązkowa, nie ma związku z ilością wywożonych śmieci. Sprawca zapewne nie chciał płacić za wywóz odpadów i kombinował, typowy liberał. Mam nadzieję, że Straż Miejska go dorwie.

 • Link do komentarza Gość niedziela, 07 czerwca 2020 02:45 napisane przez Gość

  Bardzo dobrze robią. Trzeba ceny podnieść do góry to wszyscy tak będą robić bo już dużo ludzi nie stać by płacić tyle. Prościej by było zakazać produkcji butelek plastikowych ale nie bo urzędasy biorą kasę od producentów i od nas za śmieci. Ekologia to taka sama ściema jak COVID-19, chodzi tylko o kasę kto i ile na tym zarobi.

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 06 czerwca 2020 18:01 napisane przez Mieszkaniec

  Ja bym szukał właściciela gdzieś na budowie. Moim zdaniem powinno być tak jeśli się budujesz bądź remontujesz powinnienies mieć kwoty na odpady jeśli nie masz kara 10000zl i może by się naiczyli

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane