środa, 10 czerwca 2020 12:28

35-latek zatrzymany z narkotykami przez Straż Graniczną

 
35-latek zatrzymany z narkotykami przez Straż Graniczną źródło: Straż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania-Ławicy zatrzymali mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, który był w posiadaniu znacznej ilości narkotyków. 

3 czerwca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu – Ławicy, którzy pełnili służbę na terenie powiatu gnieźnieńskiego, zatrzymali do kontroli rowerzystę. Towarzyszący funkcjonariuszom pies służbowy szybko wyłapał podejrzany zapach środków odurzających i usiadł przy mężczyźnie. Okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego był w posiadaniu sporej ilości środków odurzających.

- W wyniku przeszukania mieszkania mężczyzny, funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili metamfetaminę, kokainę, amfetaminę oraz 10 dorodnych krzewów konopi indyjskich. Szacunkowa wartość zatrzymanych substancji narkotycznych to 9,5 tysiąca złotych - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany w charakterze podejrzanego. Przyznał się do zarzucanych mu czynów posiadania, uprawiania i przetwarzania środków odurzających. Przestępstwa te zagrożone są karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat.

Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej we Wrześni.

 

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Koryfeusz niedziela, 14 czerwca 2020 11:49 napisane przez Koryfeusz

  Gdyby zalegalizować marihuanę to by nie było takich problemów z zatrzymywaniem za to. No i budżet państwa by był zasilony dochodami z podatków.

 • Link do komentarza żart sobota, 13 czerwca 2020 23:49 napisane przez żart

  To zatrzymanie w ogóle nie miało miejsca w powiecie gnieźnieńskim, tylko w poznańskim.

 • Link do komentarza zniesmaczony2o2.pl sobota, 13 czerwca 2020 18:03 napisane przez zniesmaczony2o2.pl

  A to przypadek. A tragarze też tam może byli?

 • Link do komentarza heheheh piątek, 12 czerwca 2020 08:51 napisane przez heheheh

  Dorodne krzewy? Pani major chyba nie widziała dorodnych krzewów...

 • Link do komentarza Urzędnik czwartek, 11 czerwca 2020 06:48 napisane przez Urzędnik

  Dokładnie :) aż ciężko uwierzyć że to przypadek ...
  Takie przypadki się nie trafiają bez jakiegoś strzelającego z ucha ;)

 • Link do komentarza czytelnik środa, 10 czerwca 2020 20:42 napisane przez czytelnik

  I tak przez przypadek straz graniczna znalazła się w Gnieźnie i przez przypadek zaczynała przypadkowego rowerzyste a na końcu znaleźli narkotyki w domu. Jest tu tyle przypadków, ze aż nie chce się wierzyć.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane