Wydrukuj tę stronę
środa, 10 czerwca 2020 13:55

Saperzy zabezpieczyli niewybuchy znalezione na Winiarach

 
Saperzy zabezpieczyli niewybuchy znalezione na Winiarach źródło: KPP Gniezno

Gnieźnieńscy policjanci po raz kolejny zostali powiadomieni o znalezieniu niebezpiecznej „pamiątki” z czasów II wojny światowej. Do zdarzenia doszło w środę. 

10 czerwca funkcjonariusze gnieźnieńskiej komendy otrzymali informację o ujawnieniu podejrzanych przedmiotów, przypominających amunicję, które odkryto podczas prac ziemnych prowadzonych przy ul. Północnej w Gnieźnie. 

Na miejsce udała się nieetatowa grupa minersko-saperska z KPP Gniezno, która zabezpieczyła wspomniane znalezisko. Składało się ono z pocisków przeciwlotniczych, pochodzących z II wojny światowej. Amunicja została następnie przekazana patrolowi saperskiemu, który zabrał niebezpieczny materiał w celu jego neutralizacji na poligonie.

Policja przypomina, że niewybuchy to niebezpieczna broń, która nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić ani dotykać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji!

źródło: KPP Gniezno

Galeria