piątek, 19 czerwca 2020 14:16

Kolejni gnieźnianie ukarani za podrzucanie śmieci

  UM

Dzikie wysypiska śmieci, czyli podrzucanie różnego rodzaju odpadów na tereny niezamieszkałe, pasy drogowe, rowy czy tereny leśne nie należą do rzadkości i w naszym mieście.

Straż Miejska, pomimo stanu epidemii, niezwłocznie reaguje na wszelkie tego typu zgłoszenia, a w ciągu ostatnich tygodni udało się ustalić i ukarać kilku sprawców tego typu zdarzeń.

Informacje dotyczące dzikich wysypisk wiążą się najczęściej z koniecznością przeszukania śmieciowiska w celu znalezienia dowodów identyfikujących sprawcę. Strażnicy wielokrotnie zapowiadali jednak, że nie będzie pobłażania wobec sprawców, którzy pomimo obowiązujących przepisów nadal podrzucają odpady gdzie popadnie. Tak też po raz kolejny się stało.

27 kwietnia, po żmudnym procesie poszukiwań, strażnicy ustalili sprawcę podrzuconych śmieci na ul. Gajowej. Okazał nim się być jeden z mieszkańców os. Grunwaldzkiego. Otrzymał on nie tylko mandat w kwocie 500 złotych, ale także wezwany został do usunięcia śmieci.

23 kwietnia z kolei, jedna z mieszkanek osiedla Grunwaldzkiego, podrzuciła śmieci do kontenera na odpady pocmentarne na ul. Żuławy. Zdradziły ją niestety, jak w wielu przypadkach znalezione w śmieciach dokumenty. Warto podkreślić, że współpraca zarządcy cmentarza ze Strażą Miejską przynosi już efekty nie pierwszy raz. Wielokrotnie w latach poprzednich identyfikowano sprawców czy to na podstawie monitoringu czy w wyniku przeszukania śmieci. Ukarana mandatem, zabrała śmieci do domu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w maju, kiedy to jedna z mieszkanek najpierw podrzuciła wielkie gabaryty na swojej ulicy, mimo iż za kilka dni zaplanowana była zbiórka takowych śmieci przez spółkę Urbis. Wówczas otrzymała ona upomnienie, jednakże trzy dni później te same śmieci znaleziono na sąsiedniej ulicy. Na sprawczynię nałożono wówczas mandat w wysokości 450 złotych.

8 czerwca, zaledwie trzy dni po ujawnieniu dzikiego wysypiska na ul. Kasztelańskiej, strażnicy miejscy ustalili sprawcę porzucania śmieci okołobudowlanych. Mieszkaniec, który prowadząc budowę domu zawierzył zbieraczom złomu, że ci wyręczą go w dostarczeniu śmieci na wysypisko. Okazało się, że nigdy tam nie trafili. Mieszkaniec otrzymał wysoki mandat karny i usunął śmieci z pasa drogowego.

Straż Miejska apeluje o rozsądek i szczegółowe zapoznawanie się z zasadami odbioru odpadów. Przypominamy, że każdy z mieszkańców jest zobowiązany do gospodarowania swoimi śmieciami zgodnie z przepisami ustawy o odpadach, utrzymania czystości i porządku w gminach i uchwalonego przez radę Miasta Gniezna regulaminu. Pod żadnym pozorem nie wolno przekazywać odpadów innym osobom czy podmiotom, które nie posiadają stosownych licencji na gospodarkę i obrót odpadami. Przypominają również, że od połowy maja działa ponownie PSZOK, mieszczący się przy ulicy Chrobrego 21. 

12 komentarzy

 • Link do komentarza obserwator wtorek, 23 czerwca 2020 22:43 napisane przez obserwator

  Wilku . Jak już ciągniesz temat tych śmieci, to może mi odpowiesz na kilka pytań z tym związanych. Dlaczego miejska spółka URBIS ma takie dni, kiedy śmieciarki do swojego wielkiego zbiornika zabierają jednocześnie i śmieci BIO, i śmieci zmieszane ? Tak dużo mówił niedawno prezydent Grobelny ( drugi Trzaskowski) o ekologii i o potrzebie dokładnego segregowania śmieci. Nawet ziemniaki , które zostają po obiedzie kazał dzielić ! Te ... bez sosu, kazał wrzucać mieszkańcom do brązowych pojemników na odpady BIO. A te pobrudzone ...sosem, kazał już wrzucać osobno do pojemników czarnych na śmieci zmieszane!! Po co to wszystko? Po co ta komedia grana przed mieszkańcami, jeżeli "jego- nasza" spółka URBIS i tak miesza wszystko w swoich śmieciarkach ! Tak, tak. Miesza dokładnie wszystko niszcząc cały dotychczasowy dorobek gnieźnian włożony w naukę siebie i członków swoich rodzin w prawidłową segregację odpadów. Przecież nie możliwe, by obsługa śmieciarek sama podejmowała decyzje o zabieraniu jednych i drugich odpadów - razem. To musiała być decyzja władz URBIS -u lub decyzja, nawet samych władz Gniezna ! Kogo ? Czy ktoś z tych co podjął taką decyzję myślał, że załogi śmieciarek nie są obserwowane z okien przez gnieźnian ????

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 22 czerwca 2020 10:52 napisane przez wyborca

  Jam_Jest - fanie Trzaskowskiego, powiem ci, że nie sam fakt awarii jest tutaj istotny, tylko to, ze ten twój idol jako prezydent największego miasta Polski i jej stolicy sobie najzwyczajniej nie radzi z rządzeniem. Gdyby to się stało za warszawskich rządów PiSu, to byście szaty rozdzierali, a wasi pseudoekolodzy przykuwali by się łańcuchami do nabrzeża. Trzaskowski to najzwyczajniejszy laik w sprawach gospodarczych, a do tego kłamczuch i człowiek z zanikiem pamięci, bowiem zapierał się publicznie , najpierw, że nie był posłem w pewnym okresie, potem, ze wprawdzie był, ale nie glosował i na końcu, kiedy mu dziennikarze przywrócili pamięć, to powiedział, że oczywiście, mają rację, ale zapomniał. Taki z niego kandydat PO, strach, że jako prezydent może w końcu zapomnieć, jaki kraj reprezentuje, bo amnezja postępuje szybko!

 • Link do komentarza ciekawy poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:20 napisane przez ciekawy

  a ja mam pytanie innego rodzaju. Czy nasz Staż Miejska jest również Strażą Gminy Gniezno ?????????? Bo coś mi się wydaję, że te śmieci leżały gdzieś daleko przy polnej drodze, a nie w Miejcie Gnieźnie !

 • Link do komentarza Jam_Jest niedziela, 21 czerwca 2020 16:05 napisane przez Jam_Jest

  Ad:wilk:
  *********
  Głupszej wypowiedzi nie czytałem już od dawna, wykazałeś się szczytem głupoty swoim wPISem. Z uwagi na brak szacunku dla p. Trzaskowskiego, powinieneś jeszcze mu przypisać winę za gradobicie, za podtopienia występujące w obecnym czasie, trąby powietrzne itd. Człowieku, weź się za siebie i odwiedź jakiegoś psychiatrę. Co wspólnego ma podrzucanie śmieci na terenie Gniezna, przez kretynów, ze sprawą awarii kolektora ściekowego w Warszawie?

 • Link do komentarza juras sobota, 20 czerwca 2020 13:19 napisane przez juras

  Mandat powinien wynosić co najmniej 5.000. Oduczyli by się tego niechlujstwa. Niestety Polacy to straszne brudasy i cwaniacy. Nie pracować, nie płacić rachunków a dobrze i wygodnie żyć. 500+ im odpowiada.

 • Link do komentarza Aga sobota, 20 czerwca 2020 08:18 napisane przez Aga

  Jak ktoś mi jeszcze raz powie ze Tajwan to nie ta sama dzielnica co kiedyś!!!! Mamy przykład na zachowania mieszkańców tej dzielnicy. U siebie udają porządek i ład, a syfią w całym mieście. Wasza dzielnica zawsze będzie postrzegana stereotypowo. Zasłużyliście na to!!!!

 • Link do komentarza wilk sobota, 20 czerwca 2020 02:44 napisane przez wilk

  No dobrze kto śmieci i zanieczyszcza środowisko słusznie powinien być ukarany i to najsurowiej !!!! A co z pewnym prezydętem z Warszafki,który zanieczyszczał fekaliami z nieczynnej spalarni połowę Polski ,a do tego do rzeki Wisły powpuszczał największą ilość zanieczyszczeń w historii Ziemi i co NIE MA na to żadnej KARY ?????? I taki ktoś bezczelnie śmie jeszcze kandydować na prezydenta RP ??????????? Niech no jeden z drugim spróbuje wyrzucić beczkę z gó...mi do rzeki albo jeziora,dostaje od razu 5 lat grubą forsę do zapłaty,a ekoterroryści do końca świata takiemu będą obrzydzać żywot !!!! To jak to jest z tą równością ??

 • Link do komentarza Gniezno piątek, 19 czerwca 2020 22:19 napisane przez Gniezno

  Tak sie dzieje na Ul.Wrzesinskiej notorycznie pod drzewem i przepapowni na przeciwko sklepu jest zostawiany worek z butelkami i paczkami po papierosach

 • Link do komentarza też mieszkaniec piątek, 19 czerwca 2020 20:20 napisane przez też mieszkaniec

  Popieram mieszkańca, który proponuje karę 5 tysięcy zamiast 500 złotych!

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 19 czerwca 2020 17:58 napisane przez Mieszkaniec

  Ul. Powstańców wlkp notorycznie są tam pozostawione śmieci, ul. Skrajna czarne worki leza w rowie,

 • Link do komentarza anna piątek, 19 czerwca 2020 17:17 napisane przez anna

  5 000 I podanie danych do ogólnej wiadomości!!! do tego zwrot kosztów za sprzątanie!!!!

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 19 czerwca 2020 15:25 napisane przez mieszkaniec

  proponuję zrobić 5000 zł

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane