sobota, 20 czerwca 2020 14:43

Uderzył w bariery bo był „zmęczony po spędzonym w domu czasie z dziećmi i rodziną”

 
Uderzył w bariery bo był „zmęczony po spędzonym w domu czasie z dziećmi i rodziną” archiwum redakcji

Kierowca, który w piątkowy ranek doprowadził do zdarzenia drogowego i zablokowania wyjazdu z Gniezna w kierunku Poznania na kilka godzin, zasnął za kierownicą.

O zdarzeniu informowaliśmy wczoraj w godzinach rannych. Kierujący samochodem marki DAF, jadąc od strony miasta w kierunku węzła Gniezno Południe, uderzył w bariery energochłonne i stanął w poprzek drogi, częściowo zawieszając naczepę nad rowem.

Wielkopolska Inspekcja Transportu Drogowego, która wezwana została na miejsce zdarzenia, ustaliła okoliczności i przebieg kolizji: Inspektorzy pobrali dane z karty kierowcy i tachografu cyfrowego. Zapisy nie wskazywały na nic niewłaściwego. Po skróconym tygodniowym odpoczynku kierowca rozpoczął pracę 18 czerwca o godzinie 22:11 i wiózł pieczarki. Mówił jednak, że czuł się zmęczony po spędzonym w domu czasie z dziećmi i rodziną. W trakcie jazdy poczuł nagle zmęczenie i chciał za około pięć kilometrów odpocząć na MOP-ie przy drodze S5, ale nie zdążył tam dojechać - informuje WITD.

Jak ustalono, od momentu, kiedy ciężarówka stała na światłach na skrzyżowaniu z ul. Kiszkowską, do chwili kolizji minęło kilka lub kilkanaście sekund. Kierujący przejechał około 150-200 metrów i zasnął na tym krótkim odcinku drogi, po czym zjechał z niej, uszkadzając barierkę. W zdarzeniu brał udział tylko kierowca i jego pojazd. Na szczęście obyło się bez ofiar i osób rannych.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Damian poniedziałek, 22 czerwca 2020 10:02 napisane przez Damian

  Wiesz czym się zmęczył? Przyjeżdżamy na weekend do domu czyli jakieś min 45h pauzy nie licząca soboty wstajemy w niedzielę o 8h rano spędzam czas z rodziną na tzw nogach poczym ruszam w trasę o 22h gdzie mam 15h pracy policz ile jesteśmy godzin na nogach. I uprzedzam nie piszcie głupot po tytułem mógł się przespać odpocząć, każdy z nas chce ten czas maxymalnie wykorzystać dla rodziny.

 • Link do komentarza Kierowca poniedziałek, 22 czerwca 2020 08:08 napisane przez Kierowca

  Może teraz doceni swoją żonę

 • Link do komentarza kris poniedziałek, 22 czerwca 2020 07:31 napisane przez kris

  A może choruje na cukrzycę??

 • Link do komentarza anna sobota, 20 czerwca 2020 15:58 napisane przez anna

  ja też jestem zmęczona pracą, domem, opieka nad dziećmi, gotowaniem, sprzątaniem.... a co robił ten Pan że tak się zmęczył?

 • Link do komentarza Radek sobota, 20 czerwca 2020 15:36 napisane przez Radek

  Ale pacjent...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane