piątek, 26 czerwca 2020 12:07

Próbował przechytrzyć kontrolę i... zgasił silnik

 
Próbował przechytrzyć kontrolę i... zgasił silnik źródło: WITD

Inspektorzy ITD podczas działań prowadzonych na drodze ekspresowej S5, ujawnili samochód dostawczy, który był przeciążony. Wcześniej jednak jego kierowca postanowił przechytrzyć patrol, żeby uniknąć kary. 

W miniony czwartek 25 czerwca w godzinach porannych inspektorzy stanęli dwoma radiowozami na trasie szybkiego ruchu S5 w kierunku na Gniezno. Priorytetem tego dnia były kontrole przeważonych ciężarówek, zarówno tych największych jak i popularnych "dostawczaków". 

W trakcie prowadzonych działań do zważenia skierowany został pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, przewożący węgiel opałowy. Kierowca wiedząc, że nie uniknie kary w przypadku zważenia, spróbował fortelu - nie wjechał na wagę, tylko zgasił silnik. Wiedział bowiem, że go już sam nie odpali z powodu wyładowanego akumulatora. Chciał udawać przed inspektorami kłopot, jaki go spotkał.

Niestety dla kierowcy, wielkopolscy inspektorzy pomogli - uruchomili silnik przy pomocy własnego akumulatora i zważyli pojazd. Na liczniku pojawił się wynik 4,6 tony, czyli o 1,1 tony za dużo. Inspektorzy zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu z powodu wycieku płynów eksploatacyjnych i zepsutego alternatora. Kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 550 złotych i musiał przeładować pojazd do stanu normatywności.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane