sobota, 27 czerwca 2020 09:17

OSP Witkowo z nowym samochodem od producenta

  mnopr
OSP Witkowo z nowym samochodem od producenta zdjęcie nadesłane

W miniony piątek druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie otrzymali samochód  Volkswagen T6, na podstawie umowy użyczenia do bezpłatnego użytkowania dzięki porozumieniu między producentem a Związkiem Głównym OSP.

Nowy pojazd został przekazany na rzecz OSP Witkowo przez Volkswagen Financial Services we współpracy  z Związkiem Głównym Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Warszawie. Poza samym samochodem, który będzie służyć jednostce w trakcie akcji. Dodatkowo, zgodnie z podpisaną umową, otrzymali kartę paliwową na 1000 zł miesięcznie. Auto jest ubezpieczone i objęte pełną obsługą serwisową.

Ważną cechą  samochodu, obok przestronnego 6-osobowego nadwozia jest napęd 4x4. Pozwoli to strażakom pokonać nawet trudny teren aby dotrzeć do poszkodowanych. Porozumienie pomiędzy ZOSP RP i VFS podpisane zostało w celu wsparcia  działalności OSP związanej ze zwalczaniem skutków epidemii COVID-19 oraz z zapobieganiem i walką z suszą, a także zagrożeniem pożarowym w określonych regionach w Polsce.

Dodatkowo, ZOSP RP wyposażył każdy pojazd w maseczki medyczne jednorazowe trójwarstwowe, kombinezon ochronny, rękawiczki nitrylowe, płyn odkażający, opryskiwacz ręczny ciśnieniowy oraz płyn do dezynfekcji powierzchni. Dziękujemy Zarządowi Głównemu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP za zauważenie  i docenienie naszego zaangażowania w zwalczanie Covid-19 oraz akcji #Strażacymedykom - mówi Łukasz Gromadzinski Naczelnik OSP Witkowo.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane