poniedziałek, 29 czerwca 2020 07:39

Wyniki wyborów w powiecie i Gnieźnie

 
Wyniki wyborów w powiecie i Gnieźnie archiwum redakcji

W minioną niedzielę frekwencja w naszym regionie wyniosła 63,57%. Te głosy rozłożyły się w zasadzie na czterech kandydatów, którzy uzyskali ponad 5%. Druga tura już za dwa tygodnie.

W powiecie gnieźnieńskim zwycięzcą niedzielnych wyborów prezydenckich został Andrzej Duda. Na kandydata PiS głosy oddało 39,49% mieszkańców. Na drugim miejscu znalazł się kandydat KO - Rafał Trzaskowski z rezultatem 30,74%, a trzeci jest Szymon Hołownia z rezultatem 18,52%. Czwarte miejsce przypadło Krzysztofowi Bosakowi, który zdobył 5,91%. Kandydat lewicy Robert Biedroń w całym powiecie mógł liczyć na 2,35%, a przedstawiciel PSL Władysław Kosiniak-Kamysz niewiele mniej, bo 2,22%. Wyniki pozostałych kandydatów nie przekroczyły 0,25%, tj. poniżej 200 głosów.

W samym Gnieźnie frekwencja wyniosła 65,16%, a głosowanie wygrał Rafał Trzaskowski z wynikiem 36,12%. Tuż a nim znalazł się Andrzej Duda z rezultatem 34,06%, a trzeci jest Szymon Hołownia, który otrzymał 19,14%. Krzysztof Bosak w tym zestawieniu także znalazł się na czwartym miejscu z wynikiem 5,84%. Robert Biedroń i Władysław Kosiniak-Kamysz otrzymali kolejno 2,63% oraz 1,42%.

Najwięcej głosów na Andrzeja Dudę oddali mieszkańcy gminy Mieleszyn - 52,94%. Kandydat ten wygrał we wszystkich gminach powiatu gnieźnieńskiego, oprócz samego Gniezna. Rafał Trzaskowski wygrał tylko w Gnieźnie.

Frekwencja w powiecie gnieźnieńskim wyniosła 63,57% (pięć lat temu w pierwszej turze było to 46,89%). Ogółem obecnie najwyższa frekwencja w powiecie gnieźnieńskim była w gminie Gniezno - 66,30%. Najniższa była w gminie Trzemeszno - 56,08%. Frekwencja we wszystkich gminach:

 • Gmina Gniezno 66,30%
 • Miasto Gniezno 65,16%
 • Gmina Łubowo 65,06%
 • Gmina Witkowo 64,06%
 • Gmina Kłecko 63,32%
 • Gmina Niechanowo 62,87%
 • Gmina Czerniejewo 62,57%
 • Gmina Kiszkowo 60,97%
 • Gmina Mieleszyn 58,10%
 • Gmina Trzemeszno 56,08%

56 komentarzy

 • Link do komentarza Kiniu piątek, 03 lipca 2020 19:22 napisane przez Kiniu

  Stefan to ty chyba pochodzisz z nizin społecznych skoro obrażasz publicznie społeczeństwo. Zapomniałeś już jak twoje PO i PSL pozabierało społeczeństwu dodatki przywileje typu staż pracy rodzinne( chociaż obecnie istnieje tylko nie wszyscy otrzymują), Podnieśli wiek emerytalny do 67 lat. Z twojej wypowiedzi wnioskuje że jesteś osoba z wykształceniem średnim lub wyższym pracującym w jakim ciepłym urzędzie lub mającym inną ciepłą na stanowisku kierowniczym, lub osoba prywatną która dorobiła się biznesu w latach 90 po przemianach Balcerowicza. Także nie obrażaj ludzi bo dla niektórych 500+ to jest do duży zastrzyk gotówki w miesięcznych wydatkach. Sam mam tylko wykształcenie średnie techniczne i głosuje na Dudę z tego względu że nie chcę dopuścić do tego co było 5-10 za rządów PO-PSL .

 • Link do komentarza wilk piątek, 03 lipca 2020 15:22 napisane przez wilk

  Zamiennik Kidawy to typowy Nikodem DYZMA albo typowy Janusz polityki,zdalnie sterowany przez ośrodki zagraniczne,ładnie opakowany ,a w środku .......zwykły kij od mopa !!!!! Takie coś ma czelność kandydować na najwyższy urząd w państwie polskim ???To by była kpina z naszej państwowości,wolności,tradycji,kultury !!!

 • Link do komentarza Winiary1980 piątek, 03 lipca 2020 13:47 napisane przez Winiary1980

  Do KORYFEUSZ.
  Czy mógłbyś się podzielić źródłem tych informacji które przytoczyłeś? Chętnie się zapoznam i przekażę znajomym którzy jescze się wahają. Pozdrawiam

 • Link do komentarza Kiniu piątek, 03 lipca 2020 12:16 napisane przez Kiniu

  Juras to ty jesteś społeczna patologia skoro tak ludzi oczerniasz

 • Link do komentarza Emil piątek, 03 lipca 2020 08:53 napisane przez Emil

  Gniezno jest miastem POst KOmuny i wolą klęczeć przed Niemcami i Francją która kupuje nasz majątek za grosze. Jak przyjdzie Euro to wtedy będziemy przeliczać. Szkoda naszego narodu...

 • Link do komentarza robol środa, 01 lipca 2020 20:22 napisane przez robol

  Mało interesuję się polityką ale jedno wiem. Zawsze wśród polityków znajdzie się w każdej partii kilku co mają nieczyste ręce i kręcą tylko swój interes. Ale podsumowując dotychczasowe rządy SLD potem PLATFORMY a ostatnio PiS u, jedno modę stwierdzić w 100 % . Jeżeli nawet wszystkie te partie kradły i dalej kradną, to PiS chociaż w ciągu tych 5 lat chociaż się tymi ukradzionymi pieniędzmi odrobinę z biedniejszymi członkami polskiego społeczeństwem podzielił. Dał dzieciom. Dał emerytom . Dał rencistom. A poprzednie rządy SLD i PLATFORMY nie podzieliły się z nami niczym. Wszystko co nieuczciwie zarobili wykorzystując tworzone przez siebie luki prawne zagarniały tylko dla siebie. I w ten sposób w dużej większości powstała w Polsce klasa pseudo biznesmenów.ów Biznesmen mających zero szacunku do zatrudnianych w swoich zakładach ludzi.

 • Link do komentarza Miras środa, 01 lipca 2020 14:04 napisane przez Miras

  Biednych i głupich ludzi jest więcej stąd wynik dudy... Przykre że mądrzy Polacy bez których ten kraj był by bardziej zacofany niż jest nie mają co gadać bo i tak patologia która pracuje na normalnych Polaków wybierze Dudę... Jedno co cieszy to gdy wszystko padnie najbardziej odczują to Ci co go wybrali czyli biedni ludzie... Ja im nie pomogę a najwyżej zwolnię a majątek i tak mi wystarczy na dostatnie życie czego 500+ nigdy nie doświadcza.

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 01 lipca 2020 09:01 napisane przez Koryfeusz

  Ludzie, którzy biorą 500+, a głosują na Platformę i Trzaskowskiego nie myślą. Przecież jak im platformersi każą zwrócić te całe 500+ wraz z odsetkami to dopiero zrozumieją co zrobili i zaczną płakać. Nie będzie ich stać na zwrócenie tego i liberalny rząd skonfiskuje im oraz zlicytuje majątki. Gorzej jak to nie wystarczy, to żony sprzedadzą szejkom w niewolę, dzieci do rodzin adopcyjnych w Niemczech, a tatuś niech mieszka pod mostem i umiera z głodu. Wyborcy Platformy więc niech się zastanowią czy tego chcą dla siebie.

 • Link do komentarza marek wtorek, 30 czerwca 2020 17:26 napisane przez marek

  Co to za prezydent, który boi się wystąpić na debacie w stacji innej niż TVPiS. - nie będzie taryfy ulgowej i nie będzie mógł się przygotować. Żenujące.

 • Link do komentarza Etnograf wtorek, 30 czerwca 2020 14:58 napisane przez Etnograf

  @Stefan, największym populistą w tych wyborach okazał się Trzaskowski - startując w wyborach nie miał nawet programu wyborczego! Nie wiem ile trzeba mieć w sobie naiwności, aby wierzyć tym patoelitom :) Niech Trzaska zajmie się gów... w Warszawie, bo jako dyletant ma niewiele Polsce do zaoferowania. Co do TVP - zapomniałeś już, jak ta sama stacja chwaliła Tuska i Komora? Tam nikt nie wiedział, jak się woła w Japonii szogunów :) Szkoda słów... Zresztą, poczytaj, kim była matka Trzaskowskiego i z kim współpracowała - wszystko w temacie.

 • Link do komentarza Agata wtorek, 30 czerwca 2020 14:36 napisane przez Agata

  Stefan. Masz rację. Koniec jest bliski, ale korupcji i złodziejstwa w Polsce. To znaczy: w sądownictwie, w urzędach, w przedsiębiorstwach komunalnych. Koniec jest bliski: korupcji przy określaniu warunków przetargów, przy organizowaniu przetargów, przy wyłanianiu znajomków bez odpowiedniego doświadczenia i przygotowania zawodowego na kierownicze stanowiska. Bliski już jest koniec wyprzedaży polskiego narodowego majątku ( także w naszym mieście Gnieźnie ) Tak Bliski już jest koniec tego wszystkiego, co dotąd było w Polsce największą, polityczną patologią !

 • Link do komentarza Arek wtorek, 30 czerwca 2020 14:21 napisane przez Arek

  Stefan mądralo! Prości ludzie mają najczęściej więcej rozumu niż ci wykształceni. Bo ci prości Polacy znają życie dużo lepiej niż ci wykształceni. Nie obrażaj więc prostych ale mądrych Polaków. I pamiętaj . W starożytnej Grecji gdzie stworzono ustrój demokratyczny, też nie wszyscy byli myślicielami i naukowcami. I tam też liczono każdy głos.... równo. I ten płatnerza i ten piekarza i ten noszącego żywność za swoim rycerzem i ten Sokratesa, Arystotelesa czy Pitagorasa . Taka jest demokracja. W demokracji nie pseudo mądrale mają racje, ale zwykła, przeciętna WIĘKSZOŚĆ SPOŁECZEŃSTWA. Kiedy to zrozumiesz wtedy dopiero możesz zacząć nazywać się mądrym.

 • Link do komentarza Realista wtorek, 30 czerwca 2020 14:18 napisane przez Realista

  Pis to propaganda wszelkiego obludnego i niskiego.Mądrzy ludzie cenią sobie wolność i otwartość ponad rządowe przekupne gesty...

 • Link do komentarza meduza wtorek, 30 czerwca 2020 13:20 napisane przez meduza

  Na Trzaskowskiego nie potrzeba hejtu. os sam ze swoja partia zasłużył na jak najgorszą opinię. To nie jest człowiek przyjazny dla Polski, bo tylko wróg Polski i Polaków donosi na swoich za granicę i w dodatku kłamie jak suka bura. Namawia przy tym przedstawicieli obcych państw pdo glosowania przeciw Polsce. To jest człowiek, któremu Polacy maja zaufać? To jest człowiek, który nawet nie pytany wypiera się Boga i z faktu, ze nie posłał dzieci do I Komunii Świętej robi zaletę i tym się chwali? To jest człowiek, który powiedział, że zaszczytem będzie, kiedy będzie mógł udzielić zboczonego ślubu parze gejowskiej? Ludzie, opamiętajcie się. Tacy ludzie, jak Trzaskowski wnoszą w nasze życie chaos i zamęt i dążą do rozbijania podstawowej komórki społecznej, jaką jest normalna rodzina. Zapomnieliście także wszystkie afery partii tego człowieka, to okradanie Polaków. Jak nie pamiętacie, to będziemy wam codziennie przypominać, żebyście sobie uświadomili, jaką krzywdę zrobicie Polsce głosując na Trzaskowskiego.

 • Link do komentarza juras wtorek, 30 czerwca 2020 12:54 napisane przez juras

  Na Dudę głosuje tylko zwyczajna patologia i ludzie zbyt mało wyedukowani.
  Dla nich Duda wspaniały bo daje 500+, 300+, 13-te emerytury. Poza tym ci ludzie biorą 500+ oraz inne plusy do tego małżonek pracuje poza granicami kraju więc żyje się extra. Wystarcza na wszystko -balangi i hulaj dusza.

 • Link do komentarza Stefan wtorek, 30 czerwca 2020 08:51 napisane przez Stefan

  To w jaki sposób Duda zdobywa "popularność" zakrawa na kpinę... To co wyczyniają "dziennikarze" TVPiS to już nie wiadomo jak nazwać. Każde wiadomości wg schematu - 2/3 materiały o fantastycznym prezydencie potem nieprawdopodobny hejt na Trzaskowskiego, zawsze przedstawianego negatywnie - zna języki obce - źle, był na stypendium w Oxfordzie - źle, do tego epatowanie społeczeństwa życiem seksualnym dzieci - w szkołach mają uczyć masturbacji :). NIGDY jeszcze nie usłyszałem czegoś pozytywnego. W TVN i Polsacie potrafią jednak normalnie przedstawić prezydenta Dudę - kandydata. Wczoraj w wiadomościach przedstawiano jakie grupy społeczne głosowały na poszczególnych kandydatów - oczywiście z silnym eksponowaniem pozytywów dla Dudy, a np. skrzętnie pominięto wykształcenie wyborców - nie było się czym chwalić - na ich kandydata ci ludzie głosowali niemal wszyscy. Reasumując - na Dudę głosują głównie ludzie z nizin społecznych, słabo wyedukowani, dla wielu 500+ jest najważniejsze (po co pracować?) . Oczywiście zdarza się, że ludzie z wyższym wykształceniem głosują na Dudę, ale prawie zawsze jest to motywowane własnym koniunkturalizmem, a nie przekonaniami politycznymi. Propaganda TVPiS jest skuteczna i dlatego tak się boją p. Rafała. Koniec bliski...

 • Link do komentarza dalekowzroczny wtorek, 30 czerwca 2020 07:21 napisane przez dalekowzroczny

  GNIEŹNIEŃSKIE - MIEJSKIE WŁADZE znowu na samym starcie są już PRZEGRANE !!!!!! Wszystkie dofinansowania znowu będziemy dostawali na samym końcu ! Dopłaty do renowacji zabytków na samym końcu. Dopłaty do wymiany pieców kaflowych na centralne ogrzewanie lub ogrzewanie gazowe - na samym końcu. Dopłaty do ogrzewania fotowoltaicznego - na samym końcu. Dopłaty do gnieźnieńskiej kultury - na samym końcu. Albo wcale!! Remonty dróg wojewódzkich i krajowych przebiegających przez miast Gniezno - będą znowu robione na samym końcu. Albo też wcale. Tak to jest, jak stawia się w wyścigach na niewłaściwego konia. A Hołownia, poparty osobiście przez prezydenta Miasta Gniezna pana Tomasza Budasza, był właśnie takim "koniem trojańskim". I tak te nasze władze prowadzą Gniezno i Gnieźnian. Prowadzą na sam "ogon" rozwijającej się Polski

 • Link do komentarza Radosny wtorek, 30 czerwca 2020 04:08 napisane przez Radosny

  Brawo Gniezno!! Smutne, że są ludzie myślący inaczej :(

 • Link do komentarza BOZENA wtorek, 30 czerwca 2020 01:06 napisane przez BOZENA

  BRAWO!!! TRZASKOWSKI!!!!!!!!!!!! BRAWO!! DZIEKI GNIEZNIANIE!!

 • Link do komentarza Taka prawda poniedziałek, 29 czerwca 2020 22:22 napisane przez Taka prawda

  Nie bardzo rozumiem,co Prezydent Polski "obecny" ma za wpływ na rozwój np.Wrześni? Logika, rozum podpowiada ,ze raczej Rada Miasta ,Gminy ich pomysły,wnioski o dotację,pomoc.... To rząd premier i oczywiście najważniejszy w tej układance Pan J.K. ma decydujące zdanie. A "obecny" Prezydent nie ma wyjścia i podpisuję co"gora" każe.Taka prawda...

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane