poniedziałek, 29 czerwca 2020 09:43

Wyniki wyborów w Zakładzie Karnym w Gębarzewie

 

Poznaliśmy już wyniki wyborów w całym powiecie, ale wciąż czekamy na pełne rezultaty ze wszystkich komisji w całym kraju. Tymczasem, jak przy każdych wyborach, warto sprawdzić jak głosowano w największym w regionie obwodzie zamkniętym.

Największym z takich miejsc na terenie powiatu gnieźnieńskiego jest Zakład Karny w Gębarzewie, położony w gminie Czerniejewo. W placówce obecnie przebywa niespełna 700 osadzonych, skazanych za przestępstwa z wyrokami od kilku miesięcy do nawet dożywocia. 

W trakcie niedzielnych wyborów prezydenckich spośród 625 uprawnionych do głosowania do urny poszło 455 osób. Wyniki były następujące: 

 • Andrzej Duda - 164
 • Rafał Trzaskowski - 160
 • Szymon Hołownia - 92
 • Krzysztof Bosak - 13
 • Władysław Kosiniak-Kamysz - 12
 • Robert Biedroń - 5
 • Stanisław Żółtek - 1

Pozostali kandydaci, tj. Marek Jakubiak, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno i Waldemar Witkowski nie otrzymali ani jednego głosu.

Tegoroczny rezultat jest o tyle ciekawy, że w pierwszej turze w wyborach prezydenckich z 2015 roku, w ZK Gębarzewo wygrał Bronisław Komorowski z 122 głosami, na drugim i trzecim miejscu po 32 głosy otrzymali wtedy Paweł Kukiz oraz Magdalena Ogórek, a Andrzej Duda zdobył 26 głosów (pozostali: Janusz Palikot - 17, Janusz Korwin-Mikke 9, Adam Jarubas 2, Marian Kowalski 1). Wówczas jednak w więzieniu przebywało mniej uprawnionych do głosowania - 548, a do urny udało się 246 z nich. W trakcie drugiej tury wygrał Bronisław Komorowski, który zdobył 241 głosów, a Andrzej Duda otrzymał 52.

4 komentarzy

 • Link do komentarza ha ha poniedziałek, 29 czerwca 2020 23:48 napisane przez ha ha

  ha ha pewno obiecali im amnestię!

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 29 czerwca 2020 14:35 napisane przez wilk

  No to jestem sam zdziwiony,że więźniowie zagłosowali za prezydentem Andrzejem Dudą,choć bardzo minimalnie wygrał z pierwszym szambiarzem RP,może właśnie dzięki 500 + albo 300 + albo są po prostu większości z powiatu ???? Wychodzi na to,że więźniowie mają więcej rozumu niż......... niektórzy mieszkańcy na wolności w mieście !!!!

 • Link do komentarza wiki poniedziałek, 29 czerwca 2020 12:44 napisane przez wiki

  Haha Duda najlepszy w ZK! A kiedyś PIS atakował PO, że wygrywa wybory w zakładach karnych. Cóż, role się odwróciły :D

 • Link do komentarza Ariel87 poniedziałek, 29 czerwca 2020 10:40 napisane przez Ariel87

  A jak głosowali pracownicy sieci Biedronka w Gnieźnie?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane