środa, 01 lipca 2020 09:16

Wszystkie nazwy osiedli już podświetlone

 

Wczoraj uruchomiono oświetlenie ostatniego napisu, umiejscowionego na osiedlu Władysława Łokietka. Tym samym wszystkie te, położone na Winiarach, posiadają już swoje "neony".

Od ub. roku trwało przywracanie oświetlenia nazw osiedli, które funkcjonowało wiele lat temu. System ten był od dłuższego czasu rozmontowany, a na części bloków wciąż pozostawały jedynie same litery. Od kilku miesięcy Spółdzielnia Mieszkaniowa systematycznie przywracała ich oświetlenie, do którego jednak zdecydowano się nie wykorzystywać droższych i bardziej uciążliwych w eksploatacji rur neonowych, ale systemu LED. 

Dzięki temu jako pierwszy, jeszcze w ub. roku, rozświetlony został neon Osiedla Tysiąclecia, a następnie także Osiedla Orła Białego oraz Osiedla Piastowskiego.

W przypadku pozostałych osiedli konieczne było odtworzenie lub zbudowanie od nowa napisów, które zostały umiejscowione na dachach budynków. W ostatnich tygodniach w ten sposób przywrócono litery na osiedlu Jagiellońskim, w rejonie pawilonów handlowych. Potem jako ostatnie pojawiały się na osiedlu Kazimierza Wielkiego (przy Rondzie Winiary) oraz kilka dni temu zamontowano je na osiedlu Władysława Łokietka - wczoraj wieczorem włączono ich oświetlenie.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Koryfeusz poniedziałek, 06 lipca 2020 14:47 napisane przez Koryfeusz

  Ustronie to właśnie też Tysiąclecie! Ludzie, wy nie wiecie gdzie mieszkacie, do jakiego osiedla jesteście przypisani? Ustronie to część Tysiąclecia. Można powiedzieć, że takie podosiedle, albo dzielnica osiedla.

 • Link do komentarza zenon poniedziałek, 06 lipca 2020 10:26 napisane przez zenon

  Ustronie to też Tysiąclecie.

 • Link do komentarza czarnowidz ! niedziela, 05 lipca 2020 16:45 napisane przez czarnowidz !

  Ciekawe ile razy teraz elektrycy będą wchodzili na te dachy, by naprawiać co rusz gasnące poszczególne litery. Szczególnie te z napisu TYSIĄCLECIE. I ciekawe czy ci elektrycy będą delikatnie kładli swoje narzędzia na dachach poszczególnych bloków, czy będą je znowu na ten dach rzucali. I w końcu te dachy podziurawią.

 • Link do komentarza maciek sobota, 04 lipca 2020 22:04 napisane przez maciek

  Na Tysiąclecia nie świeci już od dawna !!!!

 • Link do komentarza neon czwartek, 02 lipca 2020 21:27 napisane przez neon

  By ustawić neon na osiedlu USTRONIE najbardziej nadaje się dach bloku Zabłockiego 16. Neon na tym dachu byłby najlepiej widoczny jadąc ulicą Staszica w kierunku jeziora Winiary.

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 01 lipca 2020 22:20 napisane przez Mieszkaniec

  No właśnie. Jeszcze USTRONIE

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 01 lipca 2020 21:59 napisane przez mieszkaniec

  To teraz osiedle Ustronie najlepiej na bloku Sikorskiego 6. Ciekawe czy ktoś posłucha głosu mieszkańców.

 • Link do komentarza Kiniu środa, 01 lipca 2020 11:25 napisane przez Kiniu

  A o osiedlu Ustronie to zapomniano!!!!!

 • Link do komentarza Kardynał środa, 01 lipca 2020 09:35 napisane przez Kardynał

  a Ustronie to gdzie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane