czwartek, 02 lipca 2020 09:56

GIS wycofał talerz deserowy

 

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał ze sprzedaży produkt, dystrybuowany przez gnieźnieńską firmę. Konsumentom zaleca się nie używać ich do kontaktu z żywnością.

GIS w komunikacie z 30 czerwca poinformował o wycofaniu produktu pn. „Granit talerz deserowy 20cm czarny NBC”. Jak przekazał Inspektorat: - W próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację ołowiu na poziomie, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Produkt był dystrybuowany przez Altom Sp. z o. o. sp. k. - kod produktu (nr partii): KZ/19/182, kod kreskowy: 5907508109394. Zaleceniem dla konsumentów jest nieużywanie wspomnianego talerza do kontaktu z żywnością.

Jak informuje GIS, importer poinformował swoich odbiorców o zaistniałej sytuacji i poprosił o wycofanie produktu z obrotu oraz jego utylizację. Talerze objęte komunikatem, które znajdowały się w magazynie, zostały zablokowane i przeznaczone do utylizacji. Firma wraz z organami Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzi postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie, a inspektorat monitoruje proces wycofywania produktu.

Pełen komunikat GIS.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane