piątek, 03 lipca 2020 09:11

Strzelali fajerwerkami w środku dnia - usłyszeli zarzuty

  UM (opr)
Strzelali fajerwerkami w środku dnia - usłyszeli zarzuty źródło: UM

W minioną środę mieszkańcy centrum Gniezna kilkukrotnie mogli usłyszeć huk fajerwerków, wystrzeliwanych w godzinach przedpołudniowych i w samo południe. Sprawców udało się już namierzyć.

Sytuacja miała miejsce 1 lipca, kiedy to od godzin rannych kilkukrotnie wystrzelono serię fajerwerków, powodujących spory hałas w śródmieściu. Mimo iż na miejsce były wysyłane patrole służb, sprawców nie udawało się namierzyć. Dopiero kwadrans przed godziną 13, chwilę po zgłoszeniu o strzelaniu fajerwerkami w okolicach dworca, patrol Straży Miejskiej ujawnił 4-osobową grupę mężczyzn w Parku im. T. Kościuszki, którzy wylegitymowani zaprzeczali, że mają coś wspólnego z odpalonymi petardami.

Osoby te poinformowano o wszczęciu czynności wyjaśniających, które dokładnie wykażą, kto dokładnie popełnił wykroczenie. Ci sami czterej mężczyźni po godzinie 14.30 ponownie odpalili fajerwerki w tym samym miejscu, po czym oddalili się przed przyjazdem patrolu policji. Kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały jednak zarówno pierwsze, jak i drugie wykroczenie.

Analiza nagrania i dane osób wcześniej wylegitymowanych pozwoliły na zebranie wystarczającego materiału dowodowego i postawienie zarzutów sprawcom wykroczeń o charakterze chuligańskim. Podejrzanych wezwano już na przesłuchanie i rozliczenie. Za każdy z powyższych czynów grozi sprawcom grzywna w postępowaniu mandatowym do 500 zł lub w sądzie do 5 tys. zł, a nawet kara aresztu lub ograniczenia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

4 komentarzy

 • Link do komentarza centrum poniedziałek, 06 lipca 2020 11:05 napisane przez centrum

  500 złotych? Skoro stać ich, by więcej niż tyle wystrzelić w powietrze w środku dnia? PRzecież fajrewerki to nie jest tania zabawa

 • Link do komentarza Bożena Magdalena poniedziałek, 06 lipca 2020 00:49 napisane przez Bożena Magdalena

  Na Rynku też strzelali wieczorem, smród dymu od petard wleciał mi przez okno do pokoju.

 • Link do komentarza Agata piątek, 03 lipca 2020 16:32 napisane przez Agata

  Panie Redaktorze, oni także w nocy strzelali, było słychać w różnych częściach miasta. Takie świrowanie powinno być surowo karane. A policję prosimy jeszcze o namierzenie tych cwaniakow, którzy ujeżdżąja po obwodnicy że świstem opon, ale też po parkingach przy obiektach handlowych i dzieje się to przeważnie około północy. Budzą się ludzie,szczególnie dzieci, a latem przecież okna muszą być otwarte.

 • Link do komentarza brrrrrrrrrrr piątek, 03 lipca 2020 12:46 napisane przez brrrrrrrrrrr

  huki odpalanych petard, krzyki, śpiewy i inne wycia , tudzież ujadanie psów - to niemal "normalność" w nocnych godzinach 1/00 do 4/00 na Grunwaldzkim

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane