środa, 15 lipca 2020 11:06

Podały się za pracownice NFZ i okradły 80-latkę

 
Podały się za pracownice NFZ i okradły 80-latkę archiwum redakcji

Pieniądze w kwocie 5 tys. złotych oraz 2 złote obrączki straciła 80-letnia seniorka z Gniezna, która padła ofiarą wyrafinowanych oszustek.

We wtorek, 14 lipca 2020 roku, po godzinie 10:00, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie otrzymał zgłoszenie o kradzieży mieszkaniowej na szkodę starszej kobiety. Do zdarzenia doszło w jednym z bloków na Winiarach.

W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci ustalili, że do 80-letniej mieszkanki Gniezna zapukały dwie kobiety, podające się za pracownice Narodowego Funduszu Zdrowia. Kobiety weszły do pokoju, gdzie zaproponowały leczenie rehabilitacyjne. W pewnym momencie jedna z nich wykorzystała moment nieuwagi seniorki i ukradła jej oszczędności w kwocie 5 tysięcy złotych i dwie złote obrączki.

Gnieźnieńscy policjanci prowadzą teraz intensywne działania śledcze mające na celu ustalenie sprawczyń tego przestępstwa i odzyskanie skradzionych pieniędzy.

Jednocześnie policjanci apelują o ostrożność i ograniczone zaufanie do nieznajomych osób, które odwiedzają nasze domy. Nigdy nie mamy pewności, czy osoba, która nas nachodzi, jest tym, za kogo się podaje. Nie wpuszczajmy obcych ludzi do mieszkań, tym bardziej jeśli jesteśmy sami w domu. Starszych członków naszych rodzin uczulmy na tego typu sytuacje.

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy

  • Link do komentarza Redatkor środa, 15 lipca 2020 17:46 napisane przez Redatkor

    Ludzie uwierzyli,że przyjdzie do nich NFZ i da rehabilitacje. Bo duda dał, kaczynski dał i w tvpis rząd jest najlepszy i wspiera najbiedniejszych... a potem otumanione społeczeństwo płacze za straconymi kosztownościami

  • Link do komentarza Tomek WNR środa, 15 lipca 2020 15:44 napisane przez Tomek WNR

    Co za mendy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane