poniedziałek, 20 lipca 2020 17:10

Zapadnięcie drogi we wsi Dalki - utrudnienia potrwają dłużej

 
Zapadnięcie drogi we wsi Dalki - utrudnienia potrwają dłużej źródło: OSP Mnichowo

Utrudnienia spowodowane przez zapadniętą jezdnię w ciągu drogi powiatowej w Dalkach mogą się przeciągnąć. Dla ciężarówek wyznaczono inny objazd.

Od dwóch dni zmotoryzowani, chcący przejechać szosą z Czerniejewa do Gniezna lub w stronę przeciwną, muszą korzystać z dość wąskiego objazdu, prowadzącego przez ul. Skrajną oraz południową część wsi Dalki. Wszystko przez zapadnięcie się jezdni, do którego doszło na wysokości jednej z posesji.

Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg, już w miniony czwartek otrzymano zgłoszenie o zapadnięciu się jezdni i chodnika na drodze powiatowej nr 2152P w miejscowości Dalki przy posesji nr 16. W związku z powyższym na miejsce zdarzenia został wysłany Kierownik Obwodu Drogowego Nr 2 w Kłecku, który stwierdził ten fakt na fragmencie jezdni oraz chodnika. Zlokalizowane są one na zakrytym rowie melioracyjnym, przechodzącym przez drogę. Miejsce to zostało zabezpieczone.

W sobotę 18 lipca nastąpiło dalsze zapadnięcie asfaltu, powodujące znacznie większą wyrwę w drodze (2 m na 3 m i o głębokości ponad 2 m), która odsłoniła urządzenie gazowe - nie doszło jednak do jego rozszczelnienia. PZD w uzgodnieniu z pogotowiem gazowym zabezpieczyło zapadlinę poprzez wypełnienie jej piaskiem. Jak dodaje PZD, zapadnięcie drogi znajduje się na zakrytym rowie melioracyjnym, gdzie nastąpiło najprawdopodobniej rozszczelnienie lub pęknięcie rurociągu. Urządzenia wodne w tym miejscu pochodzą z początku XX wieku, a średnice rur odbiegają od obowiązujących norm. Ponadto została podjęta decyzja o całkowitym zamknięciu drogi i wyznaczeniu objazdów.

Objazd prowadzi przez ul. Mnichowską w ul. Skrajną i w kierunku do Mnichowa (i odwrotnie). 20 lipca br. nastąpiła wizja lokalna miejsca awarii z udziałem zastępcy Wójta Gminy Gniezno Macieja Mądrego, zastępcy dyrektora ds. technicznych PZD Andrzeja Szymańskiego, zastępcy dyrektora PZD Stanisława Dolacińskiego oraz pani Barnadetty Zakrzewskiej pracownika Urzędu Gminy Gniezno.

Jak informuje PZD, wstępnie uzgodniono objazd dla samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t chcących do Gniezna dojechać od strony Czerniejewa - prowadzi on z Pawłowa w kierunku na Goraniec, następnie przez Kosmowo, Gębarzewo i wjazd w Gnieźnie ul. Pustachowską. Zostały również sporządzone pisma do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Nadzór Wodny w Gnieźnie oraz do Związku Spółek Wodnych w Gnieźnie informujące o zapadnięciu jezdni z wnioskiem o podjęcie działań zmierzających do usunięcia awarii i przywrócenia drogi do stanu pierwotnego.

8 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkanka Polski czwartek, 23 lipca 2020 12:32 napisane przez mieszkanka Polski

  To tylko u nas jest możliwe! Pieniądze na niewyobrażalne (ogromne) pensje, a potem nie ma , aby dać zarobić zwykłemu robotnikowi, który naprawiłby drogę sprawnie i szybko! Oczywiście, że jakiś dobry inżynier opracowałby dobry plan.i też by Mu się skapnęło. No cóż, mamy jak mamy! Wszystko ciągnie się miesiącami. Sprawa przejazdu przez tory na ulicy Gajowej ma już historię kilku letnią, jak nie dłuższą!

 • Link do komentarza Mieszkanka środa, 22 lipca 2020 13:25 napisane przez Mieszkanka

  Czy wiadomo jak długo to potrwa....wyznaczony objazd to jakaś porażka...wąsko...tragiczne pobocze...nie ma miejscami jak minąć się z innym autem....

 • Link do komentarza Osa wtorek, 21 lipca 2020 22:03 napisane przez Osa

  O ku(wy)rwa- to tylko u nas jest możliwe.

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 21 lipca 2020 16:50 napisane przez kierowca

  Jak była otwarta stara droga z gniezna do mnichowa to notorycznie kierowcy łamali przepisy i pędzili ile fabryka dala. A jak już pol9cja stoi to dają sobie odrazu znac bo nikogo nie mogą złapać na prędkość

 • Link do komentarza z Dalek wtorek, 21 lipca 2020 12:42 napisane przez z Dalek

  Naprawa musi nabrać mocy urzędowej, pisma muszą zostać wymienione. Na odpowiedź przepisowe 14 dni, później ubezpieczyciel, może naprawa.
  Tymczasem objazdem urządzane są wyścigi, gdzie ograniczenie jest do 50 km/h, wąska droga i brak chodnika.
  Gniezno24.com zainteresujcie się ile mandatów Policja wystawiła na tej drodze?

 • Link do komentarza ariel wtorek, 21 lipca 2020 12:06 napisane przez ariel

  strasznie ci wspołczuje że musisz mieszkać w polsce a nie w japoni ;/

 • Link do komentarza Jorg poniedziałek, 20 lipca 2020 19:40 napisane przez Jorg

  Od czwartku!!!!! Jaja sobie robią .A morze Cowid im przeszkadza tak jak w wszystkich urzędach!!!

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 20 lipca 2020 18:54 napisane przez Mieszkaniec

  To poczekamy sobie roku. Przypomnę, że gdy w Japoni zapadła się droga to odrazu zabrali się do pracy a nie pierw debata potem reakcja.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane