niedziela, 26 lipca 2020 14:48

Promieniści pielgrzymi już wyruszyli na szlak

 

Z Gniezna wyruszyła dziś pierwsza z grup pielgrzymkowych, która rozpoczęła swoją dziesięciodniową wędrówkę do Częstochowy.

W ramach Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej, do obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej co roku wychodzi na pątniczy szlak kilka grup. W tym roku jednak wspólne wędrowanie przebiega pod wieloma ograniczeniami, związanymi z obowiązującymi obostrzeniami wprowadzonymi w czasie epidemii. Dotychczasowe grupy kolorowe ruszą za trzy dni i będą wędrować jako jedna - w jej skład będą wchodzić jedynie przedstawiciele pozostałych.

Mimo to w drogę dziś wyruszyła także Pielgrzymka Promienista, wędrująca z parafii pw. bł. Maksymiliana Kolbego. Po wspólnej mszy świętej odprawionej w południe, wyruszyli w trasę liczącą 270 kilometrów, którą będą pokonywać przez 10 dni. Również liczba pątników w grupie jest ograniczona, a do Częstochowy pielgrzymi dojdą 6 sierpnia. 

5 komentarzy

 • Link do komentarza Renata wtorek, 28 lipca 2020 15:23 napisane przez Renata

  Też się przyłączam do tych strojów. Nie mam nic przeciwko roznegliżowanym babskom na plaży, nawet tym grubasom i zamazanymi tatuażami. Brzydzę się tym, ale plaża to plaża, może pokazywać swoje wątpliwe wdzięki. Natomiast rzeczywiście pielgrzymka to rodzaj pokuty i panienki nie rozumieją chyba, ze pewnych rzeczy nie wypada. A i księża nie potrafią wymagać.

 • Link do komentarza Radek K wtorek, 28 lipca 2020 09:31 napisane przez Radek K

  Tak. Roznoszą! Tylko nie wirusa, ale nadzieję!

 • Link do komentarza lady poniedziałek, 27 lipca 2020 08:10 napisane przez lady

  Niektóre panie pomyliły pielgrzymkę z plażą, te kuse spodenki to może do ogródka, ale na pewno nie na pokorne pielgrzymowanie. Kierownik pielgrzymki powinien jasno wymagać przyzwoitości w stroju SZCZEGÓLNIE KOBIET. Delikatna wiadomość, ale stanowcza.

 • Link do komentarza katolik niedziela, 26 lipca 2020 21:29 napisane przez katolik

  W takich przykrótkawych spodenkach paniom choć młodym na pątniczym szlaku nie przystoi.

 • Link do komentarza Radek niedziela, 26 lipca 2020 15:18 napisane przez Radek

  I tak roznoszą tego wirusa....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane