wtorek, 28 lipca 2020 09:38

Areszt dla sprawcy niedzielnego wypadku

  _

We wtorkowy ranek w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie zapadła decyzja o aresztowaniu młodego kierowcy, który w minioną niedzielę spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

21-letni mężczyzna został dzisiaj rano doprowadzony z gnieźnieńskiej komendy do Sądu Rejonowego. Wcześniej usłyszał już zarzuty, jakie wobec niego skierowała Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie - jest to prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Przypomnijmy iż w wyniku zdarzenia, do którego doszło w minioną niedzielę w nocy, zginęły dwie osoby w wieku 17 i 19 lat. 

Decyzją gnieźnieńskiego sądu 21-latek został aresztowany na trzy miesiące. Młodemu mężczyźnie (mieszkańcowi gminy Łubowo) za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu i ze skutkiem śmiertelnym grozi od 2 do 12 lat więzienia. Sąd może orzec wobec niego także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Figo środa, 29 lipca 2020 18:34 napisane przez Figo

  Tragedia dla wielu osób i rodzin...Piętnować,pietnowac i jeszcze raz piętnować.Myślę że ten chłopak już sam sobie wymierzył karę-życie do końca ze świadomością ze pozbawił zycia dwóch kolegów,a czy max 12 lat cos tu zmieni?nie sądzę...Owszem niech odpowie za to co zrobił,ale nalezy dac mu tez szansę...i zdecydowanie zakazac dozywotni kierowania nawet hulajnogą...Szczerze współczuję rodzinom zmarlych,ale też rodzinie kierowcy....i jemu samemu.

 • Link do komentarza Olaf wtorek, 28 lipca 2020 23:17 napisane przez Olaf

  Szofer jak nie stracą? To już nie te czasy. co kiedyś
  Teraz to recydywa i są na to paragrafy.
  Oczywiście problemem jest wyłapanie takich osób z tłumu, ale często tacy ludzie nie grzeszą ostrożnością i sami pchają się w ręce mundurowych.

  https://info-car.pl/infocar/artykuly/jazda-po-zatrzymaniu-prawa-jazdy-jest-przestepstwem-przypomina-policja.html

 • Link do komentarza Slawek wtorek, 28 lipca 2020 18:53 napisane przez Slawek

  Eliminować takich że spoleczenstwa, wieczny zakaz prowadzenia i chipa zaszyć żeby kontrolowac

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 28 lipca 2020 15:19 napisane przez mieszkaniec

  Pięknie zrobione zdjęcie naszego sądu. Dopiero na focie widać urodę tego budynku.

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 28 lipca 2020 15:12 napisane przez kierowca

  Prawo jazdy odebrane, a kupują sobie auto do 50 km/h i jeżdżą dalej. Jakieś kpiny to prawo.

 • Link do komentarza szofer wtorek, 28 lipca 2020 10:39 napisane przez szofer

  Jak wiadomo wielu takich, którym odebrano prawa jazdy jeżdżą i tak, ponieważ, jak twierdzą i tak niczego nie stracą.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane