sobota, 01 sierpnia 2020 18:03

Próbowali przemycić do więzienia tabletki ukryte w życzeniach

 
Próbowali przemycić do więzienia tabletki ukryte w życzeniach źródło: ZK Gębarzewo

Do jednego z osadzonych w Zakładzie Karnym w Gębarzewie ktoś wysłał życzenia. Ich rozmiary wzbudziły jednak podejrzenia osób zajmujących się weryfikacją tego, co trafia do więźniów.

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Gębarzewie niejednokrotnie muszą zachować czujność w sytuacjach, które dla wielu innych osób nie wzbudzałyby podejrzeń. Taka cecha przydała się w trakcie kontroli korespondencji, która miała trafić do jednego z więźniów przebywających w tym miejscu odosobnienia. 

- W trakcie kontroli przesyłek okazało się, że do Zakładu Karnego w Gębarzewie próbowano dostarczyć 5 tabletek nieznanego pochodzenia. Zainteresowanie funkcjonariuszki wzbudziło nienaturalne zgrubienie kartki pocztowej. Jak się okazało, tabletki ukryte były w specjalnie przygotowanych skrytkach przyklejonych do pocztówki 3D za pomocą dwustronnej taśmy klejącej - przekazał kpt. Krystian Rynarzewski, rzecznik prasowy ZK Gębarzewo.

Dzięki czujności funkcjonariuszki tabletki nie trafiły do adresatów, ale zostały za to zabezpieczone i przekazane funkcjonariuszom policji, którzy w tym zakresie czynią swoje własne ustalenia. 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Elektorat poniedziałek, 03 sierpnia 2020 08:55 napisane przez Elektorat

    Nie zasypia gruszek w popiele.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane