poniedziałek, 10 sierpnia 2020 08:24

Migawki z miasta - objazd swoją drogą

 
Migawki z miasta - objazd swoją drogą kadr z nagrania

Utrudnienia spowodowane zamknięciem drogi w rejonie Dalek są utrapieniem dla mieszkańców innych części okolicy. Dowodem stało się uszkodzenie hydrantu na ul. Prostej.

Objazdy swoją drogą, a kierowcy swoją - tak można opisać sytuację, w jakiej znajdują się mieszkańcy okolic Dalek i Mnichowa. W tej sprawie napisała do nas jedna z mieszkanek osiedla Dalki, która wysłała nagranie z uszkodzonym hydrantem na skrzyżowaniu ul. Prostej i Ludwiczaka:

To są skutki jak wielkie tiry jeżdżą małymi uliczkami. Wczoraj w godzinach popołudniowych jadący TIR ul. Prostą nawet nie zauważył że uszkodził hydrant. Kierował się na mostek w stronę Ludwiczaka. Teraz jeżdżą wszyscy tą drogą na Czerniejewo... wąskim ulicami bez skrajni. Masakra.

Również wczoraj w godzinach wieczornych można było zaobserwować ciężarówki o masie powyżej 3,5 tony, jeżdżące wiaduktem w ciągu ul. Warszawskiej, który dzisiaj zostanie zamknięty. Zakaz przejazdu dla tego typu pojazdów na tej przeprawie obowiązuje od kilku miesięcy, ale i tak tej kwestii raczej nikt nie kontrolował. Pozostaje więc pytanie - dla kogo wytycza się te wszystkie objazdy?

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza szofer poniedziałek, 10 sierpnia 2020 19:11 napisane przez szofer

  Myjnia za darmo!

 • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 10 sierpnia 2020 11:12 napisane przez kierowca

  Na wiadukcie Ks. Popiełuszki codziennie można zaobserwować tiry swobodnie i z premedytacją jadące przez wiadukt. W tym mieście już nic mnie nie zdziwi. Łamanie zasad to już normalka. Chyba nawet same służby się już poddały.

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 10 sierpnia 2020 09:11 napisane przez Mieszkaniec

  Szanowan mieszkanko osiedla dalki. Pani mysli, że jak otworza droge to będzie wszystko w porządku? Otóż nie bedzie bo z wykopu jest tyle wody gruntowej wyciągane, ze zaraz kolejne zapadlisko pod jezdniq bedzie. A jeśli już otworzą dr9ge to proponuję montaż fotoradaru badz wysepki bo przy ograniczeniu do 50 sa tacy co jada i 100 a wiadomo tu są dzieci 8 nie trudno o wypadek

 • Link do komentarza Dalki poniedziałek, 10 sierpnia 2020 08:40 napisane przez Dalki

  Kompletnie nie radzące sobie władze w tym mieście :-(

 • Link do komentarza Mieszko poniedziałek, 10 sierpnia 2020 08:39 napisane przez Mieszko

  Generalnie słabo z egzekwowaniem przepisów na terenie Gniezna. Słoneczna od Witkowskiej do Kawiar znak do 10 t a codziennie mijam tiry które za nic mają znaki drogowe. I dla kogo te objazdy???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane