poniedziałek, 14 września 2020 10:12

Niewybuch na budowie domu

 
Niewybuch na budowie domu źródło: KPP Gniezno

Podczas prac budowlanych na obrzeżach Gniezna został znaleziony pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II wojny światowej.

W miniony piątek podczas prac budowlanych w okolicy Gniezna, pracownicy wykopali niewybuch. Po otrzymaniu informacji, policyjni pirotechnicy zabezpieczyli niebezpieczne wykopalisko i powiadomili wojskowych saperów. Ustalono, że jest to pocisk artyleryjski kaliber 85 mm odłamkowy pochodzący z okresu II wojny światowej. 

Wezwani saperzy zabrali pocisk do neutralizacji na poligonie pod Toruniem. Policjanci przypominają, że pod żadnym pozorem nie wolno dotykać znalezionych niewypałów, a tym bardziej ich przenosić. Kontakt z takimi przedmiotami może być śmiertelnie niebezpieczny. W każdym takim przypadku należy powiadomić policję.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane