Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 14 września 2020 15:30

Dwa areszty dla zatrzymanych w piątkowej awanturze

 

Zarzuty za podwójne usiłowanie zabójstwa i oszustwo dokonane w związku ze sprzedażą rasowych psów usłyszało dwóch mężczyzn, którzy zostali zatrzymani po piątkowej awanturze na Winiarach.

Od poniedziałkowego przedpołudnia przed Sądem Rejonowym w Gnieźnie toczyło się postępowanie wobec dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu wrzesińskiego, którzy zostali zatrzymani w miniony piątek 11 września na ul. Biskupińskiej w pobliżu kościoła. Dzisiaj godzinach popołudniowych zadecydowano o zastosowaniu tymczasowego trzymiesięcznego aresztu wobec obu mężczyzn.

Przypomnijmy iż do zdarzenia doszło w piątek, 11 września 2020 roku. Wszystko zaczęło się przed jednym z gnieźnieńskich marketów budowlanych. W związku z nieporozumieniami, do których doszło pod tym sklepem pomiędzy czterema mężczyznami, padły strzały z broni czarnoprochowej.

Powiadomieni o tym zajściu policjanci skierowali w ten rejon kilka patroli. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali sprawców przy ul. Biskupińskiej. Na miejscu zabezpieczono trzy sztuki broni, w tym jedną prochową i dwie gazowe, nóż a także pałkę bejsbolową. Jak się okazało w busie należącym do agresorów znajdowały się dwa psy rasy maltańczyk, które zostały zabezpieczone przez gnieźnieński TOZ.

Z ustaleń policji wynika, że powodem nieporozumień pomiędzy mężczyznami był wcześniejszy zakup przez pokrzywdzonych psa, który okazał się chory.

Jeden ze sprawców działał w wyjątkowo brutalny sposób. Oddał strzały z broni czarnoprochowej z krótkiej odległości w kierunku jednego z pokrzywdzonych. Na szczęście ten nie został trafiony, pocisk trafił jednak w auto, którym w pobliżu zdarzenia, w tym czasie przejeżdżała mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego narażając ją na poważne niebezpieczeństwo. Następnie z tej samej broni padł strzał w kierunku drugiego pokrzywdzonego, znajdującego się w pojeździe, lecz i tym razem nikt nie odniósł obrażeń.

Sprawcy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty: 29-latek dotyczące dwukrotnego usiłowania zabójstwa, gróźb karalnych, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, zmuszania do zaniechania wezwania Policji; 56-latek usłyszał zarzuty oszustwa, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 

Sąd Rejonowy w Gnieźnie przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Przestępstwa popełnione przez młodszego ze sprawców zagrożone są karą na czas nie krótszy od 12 lat, karze 25 lat albo dożywotniego pozbawienia wolności, natomiast przestępstwa popełnione przez starszego zagrożone są karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

Galeria

3 komentarzy