wtorek, 15 września 2020 08:20

Kwarantanna w przedszkolnej jednostce

 
Kwarantanna w przedszkolnej jednostce źródło: Google Street View

U jednego z rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 6 na os. Grunwaldzkim w Gnieźnie wykryto koronawirusa - w domu musiało pozostać 25 dzieci.

O sprawie informuje Radio Poznań, które przekazało iż w związku z wykryciem koronawirusa u jednego z rodziców, podjęto kroki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z przedszkola oraz podopiecznym.

- Oddział ten nie jest zawieszony i dzieci, które nie chodziły w zeszłym tygodniu do przedszkola, w tym tygodniu mogą przyjść. W weekend była robiona dezynfekcja całego przedszkola, żeby przygotować obiekt do pracy od dziś. Reszta oddziałów i wychowawców pracuje normalnie. Czekamy na wynik drugiego testu tego dziecka - przekazał w poniedziałek Radiu Poznań wiceprezydent Michał Powałowski. 

Ostatecznie, jak informuje rozgłośnia, test wykonany u dziecka nie potwierdził zakażenia, jednak czworo pracowników placówki przy ul. Wiosennej, z uwagi na kontakt z jego matką, nadal musi pozostać w kwarantannie.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza lipa czwartek, 17 września 2020 21:29 napisane przez lipa

    Pewnie poszedł zaczadzony rodzić zrobić sobie test, a jak wszyscy wiemy 90% testów jest fałszywych, jak nadmienił wynalazca testu, stwierdza że tego typu test nie jest przeznaczony do wykrywania covid!

  • Link do komentarza Kiniu środa, 16 września 2020 22:01 napisane przez Kiniu

    To z Radia Poznań dowiadujemy się takich informacji. A nasze lokalne stacje milczą na ten temat.

  • Link do komentarza Sid środa, 16 września 2020 13:06 napisane przez Sid

    Fajnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane