poniedziałek, 21 września 2020 13:29

Złodziej zatrzymany podczas jazdy na skradzionym rowerze

 

Policjanci odzyskali skradziony seniorowi elektryczny rower - sprawca został zauważony w mieście przez patrolujących policjantów.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek 17 września na ulicy Mickiewicza w Gnieźnie. 83-letni właściciel pozostawił elektryczny rower w bramie wjazdowej do sklepu. Gdy po kilkunastu minutach wrócił, po jednośladzie nie było już śladu.

Policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego po otrzymaniu informacji o zaistnieniu przestępstwa i opisu utraconego jednośladu od razu ruszyli w teren w celu zatrzymania sprawcy i odzyskania mienia. Po około dwóch godzinach mundurowi zauważyli rowerzystę w centrum miasta poruszającego się na jednośladzie zgodnym wcześniej otrzymanym opisem.

Mężczyzna jadący elektrycznym rowerem został zatrzymany, to 53-letni gnieźnianin. Sprawca usłyszał już zarzut, przyznał się do kradzieży. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany rower o wartości 4 tys. złotych został zwrócony 83-letniemu właścicielowi. Policjanci z tego miejsca przypominają o konieczności zabezpieczania swoich jednośladów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane