czwartek, 24 września 2020 13:13

Kolejny oddział w szpitalu zamknięty

 

Zakład opiekuńczo-leczniczy znajdujący się w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski został zamknięty z uwagi na przypadek zakażenia u jednej z pielęgniarek. To już kolejny oddział w tej placówce.

Pielęgniarka pracująca w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski przy ul. św. Jana otrzymała potwierdzenie zakażenia koronawirusem. Z tego powodu ta jednostka Szpitala Pomnik Chrztu Polski została zamknięta - podobnie, jak to miało miejsce na Oddziale Wewnętrznym "A" w tej lecznicy kilka dni temu.

Jak udało się nam dowiedzieć, pacjenci ZOL-u nie są jednak przenoszeni do innych placówek i zostali objęci kwarantanną. Na tę chwilę ma potwierdzonych zachorowań wewnątrz tego oddziału. Obecnie łącznie 30 pacjentów i 17 pracowników znajduje się na kwarantannie.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 24 września 2020 15:27 napisane przez Mieszkaniec

    Czy sanepid ustalił dokładnie w jakich okolicznościach i kiedy pani pielęgniarka została zakażona? ??

  • Link do komentarza Babcia czwartek, 24 września 2020 14:43 napisane przez Babcia

    można powiedzieć, że szpital gdzie powinno być bezpiecznie ma bałagan, a personel nie przestrzega zasad - czyli nie myje rączek, nie dezynfekuje ich dostatecznie często, nie nosi maseczek... o reszcie lepiej milczeć!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane