poniedziałek, 28 września 2020 16:01

Sukcesy szachistów Chrobrego

 

Po wymuszonej pandemią przerwie, do normalności powracają rozgrywki szachowe. Zawodnicy Chrobrego Gniezno odnieśli we wrześniu znaczące sukcesy, spośród których podkreślić należy dwa.

Przedstawiciele LKS-u, rywalizując w ogólnopolskich rozgrywkach II ligi seniorów w Poroninie, uplasowali się w stawce 41 zespołów na miejscu 16 i tym samym uzyskali awans do przyszłorocznych, zreorganizowanych rozgrywek I ligi seniorów! W 9-rundowych zawodach punkty dla Chrobrego zdobyli: Krzysztof Chojnacki - 5,5, Krzysztof Raczyński - 3,5, Łukasz Bardeli - 5, Kamil Żurawski - 4,5, Jan Wojdak - 5,5, Zuzanna Szeląg - 4,5.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się ostatnio również juniorzy Chrobrego, którzy jednocześnie są uczestnikami zajęć Szkółki Szachowej MOK. Przez ostatnie 10 dni rywalizowali oni w Sypniewie w dwóch bardzo ważnych mistrzostwach. W pierwszych z nich – Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (dzieci do lat 10) Michał Górecki uplasował się na miejscu 3, zdobywając brązowy medal.

Jeszcze lepiej młodzi gnieźnianie zaprezentowali się w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Młodzików, które stanowiły jednocześnie Eliminacje Strefowe (województwa wielkopolskie i zachodniopomorskie) do przyszłorocznych Finałów Mistrzostw Polski w szachach klasycznych. Po dwa złote medale (w obu klasyfikacjach) zdobyli: Anna Oszutowska w grupie dziewcząt do lat 11, Michał Górecki w grupie chłopców do lat 9 oraz Karol Stanisławski w grupie do lat 13. Wszyscy oni wypełnili jednocześnie normy na wyższe kategorie szachowe. Więcej szczegółów, wyników i zdjęć znaleźć można na stronie: www.lkschrobry.gniezno.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza Ania poniedziałek, 28 września 2020 22:34 napisane przez Ania

    Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na kolejnych turniejach!!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane