poniedziałek, 28 września 2020 16:30

Zakażona osoba była na mszy - Sanepid informuje

 

Gnieźnieński Sanepid informuje o osobie, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem, a która przed tygodniem uczestniczyła w mszy świętej w kościele na os. Skiereszewo.

Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gnieźnie, w niedzielę 20 września w kościele pw. Bł. Michała Kozala przy ul. Orzeszkowej w Gnieźnie w mszy świętej odprawianej o godz. 7.30 uczestniczyła osoba zakażona koronawirusem.

W związku z powyższym Sanepid prosi, aby osoby, które uczestniczyły w tym nabożeństwie, skontaktowały się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gnieźnie tel. 61 426 22 42, tel. alarmowy 693 023 355, a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów niezwłocznie skontaktowały się z lekarzem POZ.

12 komentarzy

 • Link do komentarza Marek niedziela, 04 października 2020 19:57 napisane przez Marek

  W takim Golubiu-Dobrzymiu ( województwo Kujawsko-Pomorskie) z powodu pandemii obie parafie katolickie zupełnie wstrzymały działalność !! Wszyscy księża i siostry zakonne są objęci kwarantanną. Nie odprawia się żadnej mszy świętej ani innych nabożeństw. Odbywają się jedynie pogrzeby. Ale by je przeprowadzić do Golubia - Dobrzymia przyjeżdżają specjalnie księżą aż z Torunia !! Nie lekceważmy więc tej pandemii, by i w Gnieźnie nie zamknięto wszystkich kościołów !!

 • Link do komentarza no i co? wtorek, 29 września 2020 11:19 napisane przez no i co?

  W art. 46b pkt 4 [ustawa] mówi, że w rozporządzeniu Rady Ministrów można ustanowić obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie” Natomiast zawarta w ustawie definicja chorego brzmi następująco: są to osoby, u których „występują objawy kliniczne choroby lub odchylenia od stanu prawidłowego w badaniach dodatkowych, mogące wskazywać chorobę zakaźną”.
  https://www.pch24.pl/maciej-pawlicki--nie-ma-powszechnego-nakazu-noszenia-maseczek,78743,i.html

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 29 września 2020 10:13 napisane przez czytelnik

  Zamknąć całe miasto, bo ta osoba na pewno oddychała także gnieźnieńskim powietrzem rozsiewając miliardy mikrobów. a trzeba wiedzieć, że wirusy posiadają małe rozmiary. Zdecydowana większość wirusów przedostaje się przez filtry mikrobiologiczne zatrzymujące bakterie. I, co ważne, WHO wyjaśnia też, że maseczka nie chroni przed infekcją, a co więcej może stać się potencjalnym źródłem tej infekcji, jeśli osoba nosząca nie przestrzega innych działań profilaktycznych – nie myje rąk i nie odkaża ich środkami na bazie alkoholu.

 • Link do komentarza Jurek wtorek, 29 września 2020 00:33 napisane przez Jurek

  Lepiej umrzeć niż się zgłosić !!!

 • Link do komentarza Alalala poniedziałek, 28 września 2020 21:53 napisane przez Alalala

  Kto normalny chodzi do kościoła w dobie pandemi?

 • Link do komentarza Błażejos poniedziałek, 28 września 2020 21:37 napisane przez Błażejos

  Zgadzam sie z Pierożek, a tak poza tym napewno bym się zgłosił, żeby dostać 2 tyg kwarantanny.

 • Link do komentarza X poniedziałek, 28 września 2020 21:29 napisane przez X

  @pierożek - może dlatego, że osoba ta wraz z innymi wiernymi mogła na przykład przyjmować Komunię świętą z rąk tego samego kapłana. W sklepie raczej bułki do ust jej nikt nie podawał.

 • Link do komentarza specjalista poniedziałek, 28 września 2020 21:28 napisane przez specjalista

  Koronawirus pierożku jest tylko w kościołach. W żadnej galerii ani w innych skupiskach ludzkich po prostu nie występuje!

 • Link do komentarza Oczytany poniedziałek, 28 września 2020 20:42 napisane przez Oczytany

  Media same wykreowały covida. Mnie zastanawiq jedna rzecz dlaczego lekarze milcza??? A może im tak wygodniej?? Tego nie wiemy. Ale wiem jedno, ze i tu cyt. Przyjmiecie znamie na prawej recę badz czole i nie kupisz ani nie sprzedasz jesli go nie będziesz posiadal.

 • Link do komentarza drwal poniedziałek, 28 września 2020 19:26 napisane przez drwal

  zaczynam kombinować, że tam gdzie jest normalnie tam pojawia sie ognisko koronowirusa....

 • Link do komentarza misiakisia poniedziałek, 28 września 2020 19:03 napisane przez misiakisia

  A w jakim celu mają się kontaktować ??? Się pytam"naiwnych i zastraszonych" szukacie bo w statystykach wam mało ???

  Tak sie nasza Rzeczypospolita "sprzedała bajce WHO". Przestańcie już ludzi zastraszać bo wywołujecie przez "zaburzenia psychosomatyczne".

  Nie ma obowiązku się kontaktować , a kontaktują się tylko naiwniacy.

 • Link do komentarza pierożek poniedziałek, 28 września 2020 17:09 napisane przez pierożek

  normalnie jaja ... przepraszam czy ta osoba była tyko na mszy w kościele? po buki nie chodziła czy inne zakupy w okolicy??? korona tyko w kościołach , a sklepach już nie???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane