środa, 30 września 2020 10:46

Przekroczył parametry - naliczono karę 2 tys. złotych

 
Przekroczył parametry - naliczono karę 2 tys. złotych źródło: WITD

Transport, który w miniony wtorek został zatrzymany przez ITD na S5, był nienormatywny, a do tego nie posiadał odpowiedniego oznakowania.

Krajowy transport drogowy rzeczy na trasie Toruń - Przytoczna wykonywał polski kierowca zespołem pojazdów i został zatrzymany dynamicznie 29 września na drodze krajowej S5 niedaleko Gniezna przez patrol wielkopolskiej inspekcji.

Kierowca posiadał odpowiednie zezwolenie kategorii VI na przewóz maszyny rolniczej, jednak pojazd okazał się nienormatywny, bowiem przekroczył dozwolone parametry długości ponad 23 m i był szerokości ponad 3,2 m.

Ponadto transport powinien być właściwie pilotowany, a nie był. Zostanie więc wszczęte postępowanie administracyjne wobec podmiotu wykonującego pilotowanie. Pojazd nie miał odpowiedniego oznakowania i wyposażenia i za to gnieźnieńscy inspektorzy naliczyli karę w wysokości 2 tys. złotych.

źródło: WITD

3 komentarzy

 • Link do komentarza .... piątek, 02 października 2020 17:51 napisane przez ....

  Marcin11 kierowca miał wszystko ok tylko pilot był źle oznakowany mial zezwolnie kat 6

 • Link do komentarza Marcin11 czwartek, 01 października 2020 19:01 napisane przez Marcin11

  "Przekroczył parametry naliczono karę..."
  Pytanie: jakie parametry przekroczył ten pojazd, skoro kierowca posiadał zezwolenie kategorii VI co upoważnienia do poruszania się pojazdem o długości 30m i szerokości 4m ????

 • Link do komentarza Obserwator środa, 30 września 2020 12:31 napisane przez Obserwator

  W ostatnim tygodniku rolniczym jest opisana ta właśnie maszyna co jest na naczepie Tira z Podlaskiego jechała.
  Krokodylki z Gniezna dobre działają wyłapują same ASY

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane