wtorek, 06 października 2020 12:42

Zakażona osoba brała udział w niedzielnej mszy - Sanepid informuje

 
Zakażona osoba brała udział w niedzielnej mszy - Sanepid informuje źródło: Google Street View

Gnieźnieński Sanepid poinformował, że w minioną niedzielę w mszy świętej odprawianej w kiszkowskim kościele brała udział osoba, u której potwierdzono koronawirusa.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje, iż 4 października w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kiszkowie w mszy świętej odprawianej o godz. 10:30 uczestniczyła osoba zakażona koronawirusem.

W związku z powyższym Sanepid informuje, że osoby, które uczestniczyły we wspomnianej mszy świętej w przypadku wystąpienia objawów chorobowych powinny się kontaktować z lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gnieźnie tel. 61 426-22-42 lub tel. alarmowy 693 023 355.

Powyższy przypadek jest drugim o podobnych okolicznościach w naszym regionie. Tydzień dni temu Sanepid informował o takiej samej sytuacji w przypadku jednej z mszy świętych odprawianych w kościele przy ul. Orzeszkowej w Gnieźnie.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Oremus środa, 07 października 2020 10:21 napisane przez Oremus

  Ad "Mieszkanka": co za christianofobiczna wypowiedź! Może zamknijmy wszystkie sklepy, bo tam codziennie przychodzi mnóstwo ludzi? Pandemia pokazała, jak ważna jest siła duchowa i oparcie w Bogu, gdy spada na nas nieszczęście a jutro jest niepewne. Radzę Pani odmówić dziś Różaniec, wszak to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej!

 • Link do komentarza Obserwator wtorek, 06 października 2020 19:54 napisane przez Obserwator

  Przecież jak złapiesz covida ksiądz Ci pomoże przyniesie lekarstwa ugotuje obiad ogarnie dom czym się martwicie?W najgorszym wypadku jak umrzesz na covida to ksiądz Cię pochowa za 1000zł jak mu dasz to 30 min max i po sprawie,jak dasz 1500zł to 45minut i po sprawie.
  Macie się śmierci nie bać tak mówią księżna...
  Macie nie być materialistami macie się modlić dzień i noc co tydzień do spowiedzi chodzić i mówić jak zgrzeszyłeś co zgrzeszyłeś ale się poprawisz...

 • Link do komentarza Zenon wtorek, 06 października 2020 18:36 napisane przez Zenon

  W dobie pandemii kościoły powinny być natychmiast pozamykane. To nie jest pierwsza potrzeba życiowa. Z mszy w kiszkowie są nagrania więc łatwo można stwierdzić czy były zachowane odległości i maseczki. Jeśli nie było a ktoś się zarazi organizator czyli ksiądz powinien odpowiadać za narażenie życia i zdrowia wielu osób.

 • Link do komentarza Mieszkanka wtorek, 06 października 2020 15:05 napisane przez Mieszkanka

  Jaki z tego morał? Zmnąć Kościoły, bo tam jest największe zgromadzenie.

 • Link do komentarza marek wtorek, 06 października 2020 13:25 napisane przez marek

  Przez takich ludzi, którzy nie mogą usiedzieć na 4 literach będziemy mieć ciekawą zimę. Już niedługo 1 listopada, 11 listopada, 24-26 grudnia, 31 grudnia. Czekam z niecierpliwością jakie będziemy mieć rekordy.

  Nieważne, że wsadzą babcię/dziadka do grobu, najważniejsze, że był na mszy/festynie/imprezie itp. Dotyczy nieodpowiedzialnych ludzi w każdym wieku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane