poniedziałek, 12 października 2020 09:56

Policja przypomina o zakrywaniu nosa i ust

 

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, również w naszym regionie policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców.

Od 10 października w całym kraju został ponownie wprowadzony obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej - nie tylko w sklepach, autobusach czy kościołach, ale w każdej przestrzeni publicznej, także na ulicy. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie te osoby, które posiadają przy sobie zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

Już w ub. tygodniu informowano, że policjanci rygorystycznie będą podchodzić do obowiązku przestrzegania zakrywania ust i nosa. W każdym przypadku mundurowi mają decydować, czy wobec osób niestosujących się do obostrzeń, zastosują pouczenie, nałożą mandat, złożą wniosek o ukaranie do sądu lub do inspekcji sanitarnej o wdrożenie postępowania administracyjnego. Jak udało się nam dowiedzieć, na terenie działania KPP Gniezno w miniony weekend już trzy osoby zostały ukarane mandatem za niestosowanie się do ww. wytycznych. 

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza Bolo środa, 14 października 2020 20:46 napisane przez Bolo

  as proszę nie nastawiaj ludzi przeciwko policji. Chyba , że zależy Tobie na zamieszkach podobnych jak w Stanach.

 • Link do komentarza Alicja środa, 14 października 2020 10:25 napisane przez Alicja

  Mi tam maseczka nie przeszkadza. Zaoszczędzę na makijażu. Nikt nie widzi, co mam pod takim kwefem. Ale jest jeden szkopuł. Takie maski to raj dla bandytów i napadów. Widziałam w necie zdjęcia takich rzezimieszków i pytam, kto ich ma rozpoznać takich pozasłanianych?

 • Link do komentarza as wtorek, 13 października 2020 21:57 napisane przez as

  Nadgorliwa policja nie znająca prawa dokonuje przekroczenia swoich uprawnień i podlega odpowiedzialności z art. 231 kodeksu karnego.

 • Link do komentarza Wiola poniedziałek, 12 października 2020 22:14 napisane przez Wiola

  Może niech policja spróbuje przestępców łapać i karać, a nie napadać na bezbronnych obywateli!?

 • Link do komentarza Lukasz poniedziałek, 12 października 2020 21:06 napisane przez Lukasz

  Cieszę się, ze nie jestem sam w Gnieźnie

 • Link do komentarza Lukasz poniedziałek, 12 października 2020 19:37 napisane przez Lukasz

  Madaty i kary kary administracyjne za brak maseczki są bezprawne. Wszystkie dotychczasowe kary w sądach jak i sanepidzie były umarzane. Proszę nie wprowadzać obywateli w błąd...

 • Link do komentarza Suweren poniedziałek, 12 października 2020 17:27 napisane przez Suweren

  Suweren przypomina art. 31 Konstytucja RP oraz z art 191 par.1 k.k. podajemy policji i odmawiamy przyjęcia mandatu a jeśli ktoś będzie miał problemy to piszczie pomocprotesty@gmail.com. walczmy o wolność gdyż jest nam odbierana a to co rząd robi to jest bezprawie bo rozporządzenie jest niżej niż ustawa. Wolna Polska

 • Link do komentarza as poniedziałek, 12 października 2020 12:48 napisane przez as

  Jaka jest podstawa prawna bezprawia Policji?

 • Link do komentarza Borek poniedziałek, 12 października 2020 12:04 napisane przez Borek

  Jakim mandatem ?! Nie przyjmować mandatu, to nie jest ustawa tylko rozporządzenie i nie musimy tego respektować !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane