Wydrukuj tę stronę
środa, 14 października 2020 08:23

Niespokojna noc służb: powalone drzewa, braki prądu

 
Niespokojna noc służb: powalone drzewa, braki prądu źródło: OSP Niechanowo

W nocy z wtorku na środę nad naszym regionem przeszedł bardzo silny wiatr, który spowodował liczne interwencje. W wielu miejscowościach nie było też prądu.

Zgodnie z ostrzeżeniami meteorologicznymi, od wczesnego wtorkowego wieczoru w naszym regionie notowane są opady deszczu, do których wkrótce potem dołączył silny wiatr. To właśnie on jest sprawcą wielu interwencji, do których przez całą noc wyjeżdżały liczne zastępy straży pożarnej z całego powiatu.

- Do tej pory odnotowaliśmy 40 zdarzeń, głównie są to wiatrołomy. Ponadto dzisiaj odnotowaliśmy dwa zdarzenia związane z uszkodzeniami dachów w Wydartowie i Owieczkach - informuje nas st. kpt. Jarosław Łagutoczkin, oficer prasowy KP PSP Gniezno. Jak dodał, odnotowano także dwa zdarzenia drogowe - oba w gminie Kłecko. W Wilkowyjach samochód uderzył w konar leżący na drodze, a w Brzozogaju przed busem jadącym drogą na jezdnię powaliło się drzewo - w pojeździe podróżowało kilka osób. W obu zdarzeniach nikomu nic się nie stało. 

Do interwencji przez całą noc wyjeżdżały m.in. OSP Kłecko, OSP Strzyżewo Smykowe, OSP Trzemeszno, OSP Niechanowo, OSP Kruchowo, OSP Witkowo. 

Jak na bieżąco informowała ENEA, braki prądu wystąpiły w wielu wsiach, między innymi Wełnicy, Strzyżewa Paczkowego, Strzyżewa Smykowego, Żelazkowa, Gurówka, Gurowa, Żydowa, Cielimowa, Niechanowa, Potrzymowa, Drachowa, Czerniejewa, Mnichowa i kilkunastu innych wsi z rejonu gminy Gniezno, Łubowo, Niechanowo i Czerniejewo. W samym Gnieźnie niedobory odczuwali mieszkańcy z rejonu osiedla Kokoszki i Pustachowa. Wszystkie awarie pracownicy energetyki starali się lub nadal starają się na bieżąco usuwać.

źródło zdjęć: OSP Niechanowo i OSP Trzemeszno

Galeria

1 komentarz